آخرین آمار ایرانی‌ها در شبکه‌های اجتماعی / اینستاگرام و تلگرام در سراشیبی نزول! + عکس

به گزارش روابط عمومی ایسپا در بین رسانه‌های اجتماعی مورد مطالعه، استفاده از واتس‌اپ با ۷۱.۱ درصد بیش از سایر برنامه‌ها است که در مقایسه با تیر ۱۴۰۰ میزان استفاده از این پیام‌رسان تغییری نداشته است. میزان استفاده از واتس‌اپ بین جوانان ۱۸ تا ۲۹ سال ۸۷.۷ درصد، در گروه سنی ۳۰ تا ۴۹ سال ۷۸.۸ درصد و در بین افراد بالای ۵۰ سال سن ۴۱ درصد است. ۸۷.۸ درصد افراد دارای تحصیلات دانشگاهی ۷۹.۲ درصد افراد دارای مدرک تحصیلی دیپلم و ۴۴.۴ درصد افرادی که تحصیلات کمتر از دیپلم دارند، از واتس‌اپ استفاده می‌کنند. میزان استفاده از این پیام‌رسان در بین ساکنان مراکز استان‌ها ۸۷.۸ درصد، در شهر‌های غیر مرکز استان ۷۴.۱ درصد و در مناطق روستایی کشور ۵۵.۵ درصد است.

بعد از واتس‌اپ، اینستاگرام توسط ۴۹.۴ درصد مردم ایران استفاده می‌شود. جوانان ۱۸ تا ۲۹ سال (۷۴.۴ درصد)، افراد با تحصیلات دانشگاهی (۶۵.۱ درصد) و ساکنین مراکز استان‌ها (۵۶ درصد) بیش از سایر افراد از اینستاگرام استفاده می‌کنند.

همچنین استفاده از تلگرام نسبت به آخرین نظرسنجی ایسپا در تیرماه ۱۴۰۰ حدود ۹ درصد کاهش داشته و به عدد ۳۱.۶ درصد رسیده است.

یافته‌های ایسپا در این نظرسنجی حاکی از استفاده ۱.۳ درصد مردم ایران از کلاب هاوس است. این عدد نسبت به موج قبلی نظرسنجی ایسپا در تیرماه ۱۴۰۰ بدون تغییر مانده است. توییتر نیز توسط ۳ درصد از مردم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بر اساس نتایج نظرسنجی، فیسبوک ۳.۷ درصد، سروش ۳.۶ درصد، بله ۲.۲ درصد، ایتا ۴.۶ درصد، تیک تاک ۰.۶ درصد، روبیکا ۵.۷ درصد، آی گپ ۱.۸ درصد، گپ ۰.۸ درصد، سیگنال ۰.۴ درصد استفاده کننده در بین افراد بالای ۱۸ سال ایرانی دارد.

آمار ایرانی‌ها در شبکه‌های اجتماعی
آمار ایرانی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

مطالب مرتبط | Related Posts:

  1. چرا بومی‌سازی شبکه‌های اجتماعی مهم است؟ + فیلم
  2. طرح صیانت؛ از ادعای غیرقانونی بودن روال تصویب تا فیلتر شبکه‌های اجتماعی
  3. ردّ پای شبکه های اجتماعی موبایلی در دادگاه های خانواده
  4. مروری بر توصیه‌های رهبر انقلاب درباره‌ مدیریت فضای مجازی| نباید مردم را بی‌پناه رها کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا