آنجلینا جولی دوباره نگران ایران شد/ ماموریت جدید سرباز آمریکایی چیست؟


بازیگر آمریکایی که هفته هاست نسبت به سرکوب مردم کشورهایی از جمله فرانسه سکوت اختیار کرده است، امسال ماموریت دارد در خاکستر اغتشاشات سال گذشته ایران بدمد.

از شایعه تا واقعیت: سال گذشته کشورهای غربی و آمریکایی یک‌جنگ ترکیبی تمام عیار را علیه مردم ایران آغاز کردند و گویا این جنگ ادامه دارد. این جریان علاوه بر حمایت‌های سیاسی، اقتصادی و رسانه‌ای علیه ایران، از ظرفیت چهره‌های مشهور که سال‌ها بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده بود، استفاده کرد‌.

بکی از این چهره‌ها آنجلینا جولی، هنرپیشه مشهور هالیوودی است که روز گذشته نیز پستی را در حمایت از دو فردی که ادعا می‌کنند چشمانشان در جریان اغتشاشات توسط مأموران آسیب دیده، منتشر کرد.

 

اخباری که به سرعت دیکته شده توسط شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان ضدانقلاب، بازنشر داده می شود و تیتر یک این رسانه‌ها به آنها اختصاص می کند.

 

جولی در جریان اغتشاشات ایران، بارها چند پست سفارشی در اینستاگرامش منتشر کرد تا  ضمن تحریک مردم ایران، دِین خوودش را به سیاست های آمریکا هم پرداخت کند.

 

این بیش فعالی آنجلینا جولی درحالی است که وی درباره اتفاقات و اعتراضات اروپا از جمله سرکوب شدید معترضان در فرانسه و برخوردهای وحشیانه با زنان در این کشورها هیچ واکنشی نشان نمی دهد.

 

بخشی از برخورد وحشیانه پلیس فرانسه با معترضان

 

 ماریون کوتیار بازیگر فرانسوی از چهره های فعال در اغتشاشات ایران هم درباره اتفاقات اخیر کشور خودش هیچ واکنشی نشان نداد.

هفته‌هاست که معترضان فرانسوی در شهرهای مختلف این کشور علیه سیاست ماکرون در افزایش سن بازنشستگی تظاهرات برپا کرده‌اند و خواستار استعفای ماکرون شده‌اند. اتحادیه‌های کارگری بر این باورند که اصلاحات بازنشستگی غیرمنصفانه است و عمدتاً به کارگران کم مهارت با مشاغلی که از نظر فیزیکی دشوار است، آسیب می‌رساند. 

نظرسنجی روزهای اخیر نیز نشان داده است که محبوبیت شخصی ماکرون به ۲۸ درصد کاهش یافته که پایین ترین سطح از زمان اعتراضات جلیقه زردها در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ است.

پایان پیام/ ت 101

 منبع : فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا