از کشف لوازم قاچاق تا کشف واکسن‌های غیرمجاز

به گزارش خبرگزاری مهر، طی شبانه روز گذشته در استان‌های مختلف کشور حوادث و جرایم مختلفی اتفاق افتاده، که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی توسط پلیس شده است.

کشف ۹۰ هزار لیتر نفت قاچاق به ارزش ۱۸ میلیارد ریال در شهر صنعتی بینالود

رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان رضوی از کشف ۹۰ هزار لیتر محموله نفت کوره از مخزن مخفی زیر زمینی در شهرک صنعتی بینالود به ارزش ۱۸ میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ کارآگاه حسین جوانبخت بیان داشت: پیرو وصول اخبار و اطلاعاتی مبنی بر دپو مخفیانه مقادیری سوخت قاچاق در شهرک صنعتی بینالود، طی هماهنگ قضائی، همکاران پلیس امنیت اقتصادی استان _اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز به موقعیت مذکور عزیمت، در بازرسی از انبار زیر زمینی اختفا شده، مقدار ۹۰ هزار لیتر نفت کوره قاچاق به ارزش ۱۸ میلیارد ریال معادل یک میلیاردو هشتصد میلیون تومان کشف شد.

وی افزود: در این ارتباط یک نفر متهم شناسایی و دستگیر و به مرجع قضائی معرفی شد.

کشف انواع لوازم آشپزخانه قاچاق در استان چهار محال و بختیاری

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان چهار محال و بختیاری از کشف انواع لوازم آشپزخانه قاچاق به ارزش بیش از ۱۷ میلیارد ریال در این استان خبر داد.

سرهنگ دوم علی اکبر سلیمانی گفت: با اقدامات تخصصی و تلاش مأموران این پلیس یک دستگاه کامیونت حامل انواع لوازم آشپزخانه قاچاق در محورهای مواصلاتی این استان شناسایی و توقیف شد.

وی افزود: کامیون مذکور حامل: ۳۸ دستگاه گاز لمسی سرامیکی، ۲۴ دستگاه فر توکار، ۱۳ دستگاه برد الکتریکی، یک دستگاه کشو گرم کننده و۱۲ عدد متعلقات گاز خارجی بود که از بنادر جنوبی کشور به مقصد تهران بارگیری شده بود.

وی در ادامه افزود: پس از بررسی کارشناسان ارزش مربوطه محموله کشف شده را بیش از ۱۷ میلیارد ریال برآورد کردند که در همین راستا تعداد یک نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی و یک دستگاه کامیونت نیز توقیف و روانه پارکینگ شد.

واکسن‌های غیرمجاز در البرز کشف شد

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان البرز از کشف ۸۹۴ دوز واکسن دامی خارجی قاچاق به ارزش ۷۰ میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ حسنعلی پارسا فر اظهار داشت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان در حین گشت زنی در جاده ماهدشت- اشتهارد به یک دستگاه خودرو وانت مزدا مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی در ادامه افزود: بررسی‌های اولیه مشخص شد که خودرو مورد نظر تعداد قابل توجهی واکسن دامی گران قیمت و فاقد مدارک است که با هماهنگی مقام قضائی خودرو مورد نظر برای بررسی‌های بیشتر به پلیس امنیت اقتصادی استان منتقل شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در بازرسی تکمیلی و دقیق از این خودرو ۸۹۴ دوز واکسن دامی خارجی قاچاق به ارزش ۷۰ میلیارد ریال کشف شد.

سرهنگ پارسا فر از دستگیری یک نفر در این خصوص خبر داد و خاطرنشان کرد: متهم برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

توقیف محموله ۲۰ میلیاردی لاستیک قاچاق در شاهین شهر

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از توقیف محموله لاستیک قاچاق میلیاردی در این استان خبر داد.

سرهنگ کامران ریاحی گفت: در راستای طرح مقابله با قاچاق کالا و ارز، مأموران گشت یگان امداد شهرستان شاهین شهر و میمه هنگام گشت زنی در یکی از محورهای مواصلاتی این شهرستان به دو دستگاه کامیونت باری مشکوک و جهت بررسی آنها را متوقف کردند.

وی افزود: مأموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی به بازرسی از این خودروها پرداخته و موفق به کشف تعداد ۳۶۴ حلقه انواع لاستیک خارجی خودرو که همگی قاچاق و فاقد مدارک قانونی و معتبر گمرکی بود شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان اصفهان با بیان اینکه ارزش محموله قاچاق مکشوفه برابر اعلام نظر کارشناسان مربوطه ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در این رابطه دو متهم دستگیر که پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شدند.

ماینرهای توقیفی در زنجان

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان زنجان از کشف ۱۰۶ دستگاه ماینر فاقد مجوز و قاچاق، به ارزش ۵۳ میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ حسین بدری اظهار داشت: در اجرای طرح جمع آوری ماینرهای غیر مجاز در استان و در پی اخبار و اطلاعات واصله مبنی بر وجود دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق در یک واحد کارگاهی واقع در شهرک صنعتی نوآوران زنجان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان زنجان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران در معیت کارشناس شرکت برق و با اخذ دستور قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از محل تعداد ۱۰۶ دستگاه ماینر استخراج ارز دیجیتال فاقد مجوز و قاچاق کشف و ضبط کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان زنجان، ارزش ماینرهای کشف شده را بنا بر نظر کارشناسان مربوطه بالغ بر ۵۳ میلیارد ریال عنوان و یادآورشد: در این راستا پرونده قضائی تشکیل و به مراجع قضائی ارسال شد.

کشف لوازم آشپزخانه و غذای حیوانی خارجی قاچاق

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان لرستان از کشف انواع لوازم آشپزخانه و انواع غذای حیوانی حیوانی سگ و گربه خارجی قاچاق در این استان خبر داد.

سرهنگ محمد سجاد چراغی رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان لرستان اظهار داشت: در راستای مبارزه و مقابله با قاچاق کالا، مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا استان لرستان طرح مبارزه با قاچاق کالا را در محورهای مواصلاتی استان اجرایی کردند.

وی افزود: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان لرستان در اداره مبارزه با قاچاق کالا حین بررسی خودروهای عبوری مقادیر قابل توجهی لوازم آشپزخانه و غذای حیوانی خارجی قاچاق شناسایی کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان لرستان با اشاره به اینکه مأموران در بازرسی از خودرو کامیون توقیفی تعداد ۴۴۱ هزار و ۱۵ عدد از انواع لوازم آشپزخانه و شش هزار و ۵۸۰ کیلوگرم انواع غذای حیوانی سگ و گربه خارجی قاچاق را کشف کردند؛ تصریح کرد: ارزش کالای توقیف شده توسط کارشناسان مربوطه ۳۰ میلیارد ریال برآورد شده و مأموران در این رابطه یک خودرو توقیف و یک نفر متهم دستگیر کردند که به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

توقیف خودرو قاچاق در بندرلنگه

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان هرمزگان از کشف یک دستگاه خودرو قاچاق خارجی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال در این استان خبر داد.

سرهنگ حسین خلیلی رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان هرمزگان گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز اکیپ تلفیقی پلیس آگاهی و پلیس امنیت اقتصادی شهرستان بندرلنگه روز گذشته حین کنترل خودروهای عبوری محور خمیر به لنگه به یک دستگاه خودرو تویوتا لندکروز که با مشاهده مأموران اقدام به دور زدن مسیر کرد مشکوک شده که بلا فاصله جهت توقیف خودرو طرح مهار اجرا شد.

وی افزود: در بررسی‌های فنی و دقیق و استعلام صورت گرفته مشخص شد پلاک نصب شده بر روی خودرو جعلی بوده و خودرو به صورت غیر قانونی و قاچاق وارد کشور شده است.

سرهنگ خلیلی در ادامه تصریح کرد: ارزش این خودرو بنا به اعلام نظر کارشناسان مربوطه بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال عنوان شد.

کشف انواع کالای قاچاق در استان مرکزی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مرکزی از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش بیش از ۳۶۵ میلیارد ریال طی ماه گذشته در این استان خبر داد.

سرهنگ محمد عقیل سلگی بیان داشت: در راستای منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص لزوم مبارزه همه جانبه با قاچاق کالا و ارز وتحقق شعار سال مهارتورم و رشد تولید و در اجرای طرح‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز مأموران انتظامی در سطح استان با تلاش‌های شبانه روزی و اشراف اطلاعاتی موفق شدند طی ماه گذشته تعداد ۱۰۴ دستگاه انواع خودروی سبک و سنگین حامل کالای قاچاق را توقیف و طی بازرسی از این خودروها انواع کالای قاچاق اعم از سیگار، تنباکو، لوازم خانگی و آشپزخانه، البسه، کالای ممنوعه، موتورسیکلت سنگین، چوب، انواع ظروف آشپزخانه، خشکبار، مواد پتروشیمی و انواع کمپوت و نوشیدنی قاچاق را کشف و تعداد ۱۰۹ نفر را به عنوان متهم دستگیر کنند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان افزود: ارزش کالای مکشوفه برابر ارزیابی صورت گرفته حدود ۳۶۵ میلیارد ریال می‌باشد که در این راستا تعداد ۱۱۴ فقره پرونده قضائی تشکیل که متهمان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

از کشف لوازم قاچاق تا کشف واکسن‌های غیرمجاز

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا