اصلاح طلبان پروژه اسید پاشی را کلید زدند / از ماست پاشی تا خرابکاری شرافمندانه!

پروژه جدید اصلاح طلبان : اسیدپاشی با عنوان حمله مذهبی ها به بی حجاب ها

پروژه جدید اصلاح طلبان : اسیدپاشی با عنوان حمله مذهبی ها به بی حجاب ها - ماست پاشی
پروژه جدید اصلاح طلبان : اسیدپاشی با عنوان حمله مذهبی ها به بی حجاب ها – ماست پاشی

جامعه مذهبی به چنان بلوغی رسیده است که ماست پاشی را نماد نهی از منکر و عامل آن را نماد مذهب ندانست و از آن حمایت نکرد کاش جریان مقابل نیز نام توحش اغتشاشگران را “خرابکاری شرافتمندانه” نمی‌گذاشت و از جنایت‌های آنها در ضرب و شتم و کشتار و چادرکشی‌ از سر زنان حمایت نمی‌کرد…

انتشار یک فیلم از ریختن ماست بر روی سر دو زن کشف حجاب کرده توسط یک مرد با هویت نامشخص، محل توجه برخی فعالین رسانه ای و اجتماعی شده است.

یک: عمل فرد ناشناسی که اقدام به ماست پاشی کرده قطعا محکوم و بسیار زشت بوده و حتما مورد تایید نیست. نه اقدام قانونی کرده، نه عملش اخلاقی بوده و نه با معیارهای روشن امر به معروف و نهی از منکر منطبق است.

دو: در فیلم منتشر شده همزمان دو اقدام غیر قانونی، غیر اخلاقی و خارج از عرف و فرهنگ ایرانی اتفاق افتاده و هم آن مرد ماست پاش و هم آن دو زن کشف حجاب کرده محکوم هستند.

سه: اما فیلم ماست پاشی نکات فرامتنی نیز دارد، اول نکته اینکه یاددآوری می‌کند که چرا باید هرچه سریعتر و بهتر موضوع مبارزه با اباحه گری با قوانین و تبصرهای جامع‌تر، سیاستگذاری به روز تر و چارچوب مشخص‌تری اجرا و پیگیری شود و تکالیفی که بر عهده متولیان حوزه حجاب در همه سلسله مراتب آن وجود دارد، به جد به اجرا برسد تا کمتر امکان جولان کشف حجاب و اباحه گری در سطح اجتماع پیدا شود و عموم مردم کمتر در معرض این ناهنجاری که افکار و احساسات فرهنگی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد، قرار بگیرند.

چهار: طبق معمول در واکنش اولیه به این نوع فیلم‌های نادر، برخی فعالین مجازی و اجتماعی و حتی فرهنگی دچار خطا می‌شوند و ناخواسته با وزن دادن بیش از حد به یک خطا زشت، یک اصل درست همانند لزوم برخورد با شتاب بیشتر را با اقلیت ناچیز مروج اباحه گری را دچار حواشی و کندی ‌می‌کنند. از سوی دیگر فرصت‌طلبان سیاسی و ضد فرهنگی نیز عمدا با پروپاگاندای مجازی و رسانه‌ای چنان خطا مذکور را بزرگ نمایی و تعمیم‌های کذایی می‌دهند که شاید بتوانند مقداری عقب نشینی در موضوع مقابله با اباحه گری در جامعه ایرانی ایجاد شود. در هر صورت هر دو طیف رفتارشان مکمل هم می‌شود و یکی با عدم تشخیص صحنه و دیگری با سواستفاده از صحنه بوجود آمده عمل می‌کنند.

پنج: اما برجسته سازی عامدانه این فیلم توسط جریان رسانه‌ای ضدانقلاب در زمانه‌ای که موضوع مبارزه با اباحه گری و کشف حجاب در داخل کشور به سرانجام مناسب‌تر و عزم جدی‌تری نزدیک شده، کاملا معنادار است. به خوبی معلوم است که جریان پشت صحنه و سازمان دهنده اباحه گری در ایران نگران بهم خوردن روند جاری و طراحی‌های خود است و از فرصت ماست پاشی یک فرد ناشناس و متخلف تلاش می‌کند که به ارزش پذیرفته شده فرهنگی و عرفی شده جامعه ایران چندی بیشتر خاک پاشی کند. تلاش نافرجامی که بیشتر به خاک پاشیدن به انوار تابناک خورشید می‌ماند!

بیشتر بخوانید: زن ستیزی مدعیان حقوق زنان، از عبدالحمید و شروین تا تندروهای اصلاح طلب و منافقین! + عکس

بیشتر بخوانید : اصلاح طلبان حامی «شهردار هفت تیرکش» منتقدِ خشونت علیه زنان شدند!

بیشتر بخوانید : تناقض اصلاح طلبان؛ نگران مهسا امینی، بی خیال قتل عمد میترا استاد، مدافع زورگیری وحشیانه از یک دختر!

بیشتر بخوانید : سانسور سرکوب معترضان زن در پاریس توسط اصلاح‌طلبان و اینترنشنال +عکس

https://vrgl.ir/1JR7F
https://vrgl.ir/3cGIr
https://vrgl.ir/YKbc1
ماستپاشیhttps://vrgl.ir/NTPBe

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا