بزک خودکشی توسط رسانه های اصلاح طلب / خودکشی کیومرث پوراحمد و پوچی و بیهودگی سلبریتی های وطنی!

کیومرث پوراحمد براثر افسردگی، ناامیدی و بیهودگی خودکشی کرده!

او با نوشتن یک نامه هشت صفحه ای در شهرک ساحلی انزلی به زندگیش پایان داده!

ریشه سیاه‌نمایی در فیلم‌های برخی کارگردان‌ها و نویسندگان ما رو در تاریکی و افسردگی درودنیش ببینید!

کیومرث پوراحمد
کیومرث پوراحمد

کیومرث پوراحمد خودکشی کرد. شاید کمتر کسی فکرشو میکرد هنرمند خلاقی مثل او که عمری تو عزت و احترام زندگی کرده، روزی به پوچی برسه. اما این خاصیت دنیای غربزده، منفی باف و پوچ گرای سینما است که هنرمند ضعیف النفس و کم ایمان رو به قهقرا میبره!

کیومرث پوراحمد
کیومرث پوراحمد

خودکشی کیومرث پوراحمد را جناحی نکنید!

این خودکشی نتیجه‌ی زندگی سلبریتی‌وار و تنفس در اتمسفر ابزورد و پوچ سینما است؛ تولیدات پوچ و بی‌محتوای کارگردانان و بازیگران سینما و تلویزیون نتیجه زیست آن‌ها در همان فضا است

اولی نبوده و آخری هم نخواهد بود ! هنوز با هالیوود، قبله خود، فاصله دارید!

کلاه بافتن از نمد خودکشی!

دادستانی علت مرگ کیومرث پوراحمد را خودکشی اعلام کرده و گفته جزئیات را اعلام خواهد کرد…

عده‌ای از هنرمندان با شنیدن خبر به منزل ایشان در تهران رفتند و با همسر او دیدار کردند…

اما عده‌ای دیگر که برخی‌شان دنبال این هستند که به هر بهانه‌ای!! همه چیز را به نظام ربط بدهند و بگویند تقصیر حکومت است و…از خودکشی مرحوم پوراحمد نیز بدنبال بافتن کلاه از این نمد هستند!!

?کیومرث پوراحمد در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر که اسفندماه برگزار شد و همچنین جشنواره‌های گذشته فیلم داشت. با وجودی که متاسفانه فیلم‌هایی مثل تیغ‌وترمه و پرونده باز است و حتی پنجاه قدم آخر و.. فیلم‌های قابل قبولی برای شرکت در جشنواره نبودند اما پذیرفته و پخش شدند. ضمن آنکه آقای پوراحمد آزادانه انتقاد و اعتراضاتش را نیز بیان می‌کرد…

امیدواریم که برخی از این افراد با عملکرد و سبک زندگی و رفتاری که دارند در انتها به سرنوشت تلخ و گناه آلود آقای پوراحمد دچار نشوند زیرا سبک زندگی و رفتارشان ایمانی نیست و مبادا که همانند انسان غربی با وجود داشته‌های مالی‌شان در انتها به پوچی برسند و دیگرانی بگویند که اینها دق کردند!!

افسردگی و ناامیدی و…که در پست‌هایشان سم‌پاشی می‌شود از مرز هشدار عبور کرده است…

لاشخوری اپوزیسیون و اصلاح طلبان از مرگ سلبریتی ها

آقای کارگردان ۷۳ ساله نزدیک به ۳۰ فیلم و سریال ساختن که بعضی‌هاش از مشهورترین و محبوب‌ترین آثار ایرانه، بعد تیتر زدن به علت ناامیدی و بی‌آیندگی خودکشی کرده…

این جماعت حتی از خودکشی‌هاشونم برای سیاه‌نمایی ایران استفاده می‌کنن، همینقدر لاشخور!!

کیومرث پوراحمد خودکشی کرده، میگن از سر افسردگی، ناامیدی و بی‌آیندگی به زندگیش پایان داده! دچار شدن پوراحمد به افسردگی و پوچی برام قابل پذیرشه، اما مرحوم با ساخت این همه فیلم و سریال، بعد از ۷۳ سالگی قرار بود چه آینده‌ای داشته باشه؟

کلمات قشنگ اصلاح طلبان برای بزک رفتارهای منفی/ پوراحمد «مرگ خودخواسته» را انتخاب کرد!

اصلاح طلبان عادت دارند برای مفاهیم منفی و رفتارهای ناهنجار و مواردی از این دست عبارات زیبا انتخاب کنند. به «اغتشاش»، اعتراض می‌گویند، به «توحش»، نافرمانی مدنی می‌گویند یا اینکه به «بی بند و باری، هرزگی و برهنگی»، آزادی می‌گویند.

موردی که از سال های اخیر در رسانه های زنجیره ای اصلاحات دیده می شود آن است که برای افرادی که خودکشی می کنند عبارت «مرگ خودخواسته»(!) را درج می کنند و سعی می کنند از بار منفی این گناه کبیره بکاهند و حتی بار مثبت به آن بدهند. حداقل در چند خودکشی معروف سال های گذشته از هنرمندان و خبرنگاران، این مورد به وضوح از سوی رسانه های اصلاحات و سلبریتی ها دیده شده است.

در تازه ترین مورد چند روزنامه اصلاح طلب، به خودکشی کیومرث پوراحمد، کارگردان 74 ساله سینما ضمن پوشش خبری در صفحه اول با عنوان «مرگ خودخواسته» پرداخته اند. دیگر رسانه این جریان هم از تعبیر «پایان ناگهانی زندگی» استفاده کرده اند.

خودکشی گناه کبیره است
دکتر محسن میرباقری، کارشناس مذهبی و مفسر قرآن کریم در گفتگویی که سال 1400 با خبرگزاری تسنیم انجام داد، در پاسخ به این سوال که «نوع مرگ افرادی که خودکشی می‌کنند چگونه است و چه تفاوتی با مرگ طبیعی دارد؟» گفت: کسی که خودکشی می‌کند همانند یک قاتل و محرم در پیشگاه خداوند حاضر می‌شود. چون او هم یک نفر را کشته است و آن فرد، ‌خود شخص است. بنابراین خودکشی همان قتل است و فرد قاتل محسوب می‌شود.

به همین دلیل است که بر اساس روایات این نکته مشخص می‌شود که کسی که خودکشی می‌کند بسیار سخت جان می‌دهد. وقتی فرشته‌های عذاب بر او نازل می‌شوند، آنها در حالی هستند که به خود ظلم کرده‌اند. چنانکه در قرآن کریم می‌فرماید: «إِنَّ الَّذِینَ تَوَفَّاهُمُ الْمَلَائِکَهُ ظَالِمِی أَنْفُسِهِمْ؛‌آنان که فرشتگان، جانشان را در حالی که ظالم به خود بوده‌اند می‌گیرند.»

و فرشتگان به آنها می‌گویند: «بَلَى إِنَّ اللَّهَ عَلِیمٌ بِمَا کُنْتُمْ تَعْمَلُونَ؛‌ آری، خداوند به آنچه انجام می‌دادید عالم است.» از کارهای بسیار زشت آن است که انسانی را بکشد، چراکه ما مسئول و نگهدارنده خود نیستیم بلکه بنده خدا هستیم و حضور ما در این دنیا برای آن است که رسم بندگی را به جا بیاوریم.

گناهی که پس از شرک به خدا، اشد مجازات را دارد
حجت الاسلام ادیب یزدی کارشناس مذهبی در گفت وگویی که آبان سال گذشته با خبرگزاری فارس داشت، درباره موضوع خودکشی گفت: نص صریح قرآن کریم است کسی که خدا را نشناسد و منکر حق باشد، وای بر حالش است حال اگر خدا را بشناسد و او را رحیم نداند، باز بر احوالات او باید تاسف خورد. پس قتل نفس از گناهان کبیره و اشد کبائر است و فرقی بین کشتن خود و دیگری وجود ندارد. کسی که انتحار می کند و به سببی خود را هلاک می کند، تمام عقوبت هایی که بر قتل دیگری عقوبت می شود، بر او هم هست. فرقی هم بین نوع کشتن خود وجود دارند. اینکه بگوییم با یک حربه خود را بکشد، سم بخورد، از بلندی خود را پرت کند، ترک خوردن و آشامیدن کند تا از گرسنگی مریض شود و بمیرد، خود را به سبب بیماری مداوا نکند و یا اینکه کسی بخواهد او را بکشد، در صدد دفاع از خود بر نیاید، همه اقسام خودکشی است و در عقوبت هیچ فرقی با هم ندارند.

وجود مبارک مولای متقیان علی ابن ابی طالب(ع) فرمودند: «مومن ممکن است به هر نوع مرگی بمیرد اما هرگز خودکشی نمی‌کند. پس کسی که بتواند خون خود را حفظ کند و از قاتل خود جلوگیری ننماید تا کشته شود، قاتل خود محسوب می شود. (وسائل الشیعه ، کتاب قصاص، باب 5)». امام باقر(ع) نیز فرمودند: «به درستی که مومن به هر بلایی مبتلا می شود و به هر قسم مردنی می میرد، مگر اینکه خود را نخواهد کشت. (کتاب کافی). از اصحاب امام صادق(ع) نیز نقل شده که از قول امام فرمودند کسی که عمدا خود را بکشد، در آتش جهنم تا ابد خواهد ماند.

بچه ای که در رحم مادر کشته می شود در حکم با کشتن دیگران مساوی است و دیه قتل او مانند بزرگسال است هر چند کشنده آن مادر و پدر او باشند مثل اینکه مادری دوایی بخورد تا بچه را بکشد، در این صورت تمام عقوبت های مربوط به آدم کشی شامل او نیز می شود و دیه قتل نفس یعنی هزار مثقال طلا را باید بپردازد و البته خودش نیز از این پول سهمی نمی برد و تنها به ورثه طفل می رسد.

همین نشان می دهد شرع مقدس اسلام چقدر درباره زندگی و حیات انسانی ارزش و اهمیت قائل است که درباره هیچ موضوعی آنقدر تأکید نکرده، حتی از بین بردن ماده تکوین انسان که قرآن نیز بدان اشاره کرده  دیه برای انسانی که در نطفه از بین برود یا حرام باشد، مشخص است. براین اساس بچه در رحم مادر اگر نطفه باشد 60 مثقال طلا دیه اوست، اگر استخوان بندی شده باشد 80 مثقال، اگر جنین شده باشد اما هنوز روح نداشته باشد 100 مثقال و اگر روح در آن دمیده و پسر باشد هزار و اگر دختر باشد پانصد مثقال طلا بر گردن مسببان قتل نفس او است.

در نهایت آدمی چه اینکه خودش را بکشد، چه یک نطفه یا یک انسان را فرقی نمی کند ، قتل نفس کرده و باید دیه بپردازد درحالیکه خودکشی یکی از بزرگترین گناهان کبیره است و شاید بعد از شرک به خدا و یأس از رحمت خدا، بزرگترین گناه در اسلام باشد که در قرآن و روایات نیز بدان پرداخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا