بوی فتنه و تفرقه‌افکنی از قتل طلاب مشهدی می آید / محکومیت جنایت توسط علما و کاربران ایرانی‌ها و افغان‌ها + عکس

آغاز طرح سوم عملیاتی غرب؛ حمله در حرم رضوی و تلاش برای ایجاد نزاع میان ایران و افغانستان

جریان رسانه‌ای غرب با کاربلدی این بار در حال تدارک ضربه نهایی است؛ یک فرد افغانستانی به طلاب شیعه در محل امن شیعیان یعنی حرم مطهر رضوی حمله می‌کند و یک فرد که نماد شیعیان است را به شهادت می‌رساند.

داده‌کاوی و رصد تحرکات غربی‌ها به ویژه آمریکا در ماه‌های منتهی به خروج اشغال‌گران از خاک افغانستان نشان می‌دهد که طرح اصلی و کلان آنها، خروج یک‌باره و از قبل اعلام‌نشده از افغانستان بود؛ این پندار و تحلیل در غربی‌ها وجود داشت که اگر این چنین برخورد کنند افغانستان به سرعت به سمت یک جنگ داخلی حرکت خواهد کرد و این نزاع و آشوب در کوتاه‌مدت به سمت فروکش نخواهد رفت و دود آتش این ناامنی بیش از افغانستان به چشم همسایگان از جمله ایران، چین و روسیه خواهد رفت.

قتل طلبه آخوند مشهدی تفرقه فتنه ایران افغانستان شیعه سنی
قتل طلبه آخوند مشهدی تفرقه فتنه ایران افغانستان شیعه سنی

با این حال به نظر می‌رسید غربی‌ها در تحلیل میدانی دچار اشتباه شده و تصور عدم مقاومت نمی‌کردند و همگان شاهد بودند که این کشور بدون اندک مقاومتی سقوط کرد و طرح اولیه غربی‌ها با شکست مواجه گردید.

در ماه‌های بعد آنچه آشکار شد این بود که غربی‌ها تمام تلاش و وقت خود را به سمت طرح جدید بردند؛ اقدام رسانه‌ای گسترده برای ایجاد جنگ میان ایران و افغانستان تحت حاکمیت طالبان. شاهد آن بودیم که شبکه ایران اینترنشنال با همین مأموریت بلافاصله بعد از خروج خارجی‌ها به سرعت کار خود را آغاز کرد و تمام وقت خود را صرف این کرد که مسئولان در جمهوری اسلامی ایران و افغانستان را در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری دچار انحراف و اشتباه کرده و فضا را غبارآلود کنند.

بی‌بی‌سی فارسی و صدای آمریکا و صدها رسانه‌ دیگر نیز عملیات مشترک با همین ماموریت را در دستور کار خود قرار داده و با همین دست فرمان پیش رفتند. در ایران و افغانستان نیز پادوهای رسانه‌ای غرب با صرف هزینه‌های گزاف فعال شده و در این راستا با مأموریت فشار بر مسئولان ایرانی و افغانستانی وارد میدان شدند تا با جنگی شناختی فضا را به نفع غرب تغییر دهند.

بیشتر بخوانید :

سخنان مسخره یک اصلاح طلب درباره قتل طلاب مشهدی/ به خاطر خشونت در تریبون‌ها، حواشی بازی ایران لبنان و ردصلاحیت هاست!

اظهارات نسنجیده و ضد امنیتی عضو کمیسین امنیت ملی!+ عکس

واکنش اهل سنت به هتک حرمت به حرم و زائران رضوی / هدف اصلی سران تکفیر ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی است

در همین زمینه رصد اکانت‌های مختلف در فضای مجازی میز نشان می‌داد که «آلبانی‌نشینان» برای این مأموریت وارد عرصه شده و حجم انبوهی از سم‌پاشی رسانه‌ای آغاز گردید با این حال با تدبیر هر دو طرف تا این لحظه این طرح غربی نیز خنثی گردیده است.

قتل طلبه آخوند مشهدی تفرقه فتنه ایران افغانستان شیعه سنی
قتل طلبه آخوند مشهدی تفرقه فتنه ایران افغانستان شیعه سنی

غرب هنگامی که با شکست در این طرح نیز مواجه شد، طرح سوم را روی میز گذاشت و آن هم درگیر کردن دو ملت ایران و افغانستان و به تبع آن درگیر کردن حکومت‌ها بود.

از حدود سه هفته قبل، شاهد آن هستیم که اخبار کذب زیادی با موضوع مهاجرین افغانستانی و لزوم درگیری میان دو ملت در فضای مجازی دست به دست می‌شود.

تجاوز ۲۵ جوان افغانستانی به یک دختر جوان در جزیره قشم، حمله اهالی استان یزد به خودروهای حامل مهاجرین افغانستانی، هجوم صدها هزارنفری افغانستانی‌ها به مرزهای کشور، انتقال تجهیزات سنگین و نیمه‌سنگین از خاک افغانستان به داخل ایران تنها نمونه‌از ده‌ها مورد اخبار و تولیدات کذب فضای مجازی است که با پول هنگفت جبهه غربی- عبری – عربی با وسعت زیاد در فضای مجازی دو کشور دست به دست می‌شود تا آستانه صبر ملت‌ها را پر کرده و فضا را برای پس‌زدن و هموار کردن مسیر درگیری و نزاع آماده سازد.

شبیه این فضا را دو ملت در دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد آنجاییکه دولت‌های غربگرا و لیبرال سر کار بوده‌اند تجربه کرده و هنوز زخم‌های خاطرات تلخ آن دوران بهبود و التیام نیافته است.

اکنون نیز فاز جدید اقدامات غرب شروع شده است؛ در حرم مطهر سه طلبه مورد هجوم یک‌فرد قرار گرفته و متأسفانه یکی از این عزیزان به شهادت می‌رسد؛ جریان رسانه‌ای غرب فعال می‌شود و هنوز ابعاد ماجرا روشن نیست اینگونه تیتر می‌زند؛«ضارب طلاب در حرم مطهر رضوی افغانستانی است»

هم‌زمان چند کلیپ منتشر می‌شود که افرادی با خونسردی در کنار طلاب غرق در خون ایستاده و فقط این جمله را تکرار می‌کنند که ضارب افغانستانی است.

قتل طلبه آخوند مشهدی تفرقه فتنه ایران افغانستان شیعه سنی
قتل طلبه آخوند مشهدی تفرقه فتنه ایران افغانستان شیعه سنی

جریان رسانه‌ای غرب با کاربلدی این بار در حال تدارک ضربه نهایی است؛ یک فرد افغانستانی به طلاب شیعه در محل امن شیعیان یعنی حرم مطهر رضوی حمله می‌کند و یک فرد که نماد شیعیان است را به شهادت می‌رساند.

حتما بلافاصله خواهند گفت این فرد افغانستانی وهابی است و با‌ فضای جدید به وجود آمده در افغانستان شرایط را فراهم دیده و وارد ایران شده است.

قتل طلبه آخوند مشهدی تفرقه فتنه ایران افغانستان شیعه سنی
قتل طلبه آخوند مشهدی تفرقه فتنه ایران افغانستان شیعه سنی

غرب با این اقدام و آتش رسانه‌ای قبل و بعد آن چند هدف را دنبال می‌کند:

۱- به مسئولان ایرانی می‌خواهد یادآور شود که همسایه شرقی و حکومت جدیدش فضا را برای وهابیت آماده کرده پس به سمت نزاع حرکت کن و تمام تلاشت برای برقراری صلح و امنیت در افغانستان را کنار بگذار. سنگ بزرگ را برداشته‌اند که قدرت تصمیم‌گیری را بگیرند و فضا را به سمت خواسته‌های خود هدایت کنند.

۲- به مردم ایران این پیام را می‌دهد که به سمت درگیری با مهاجرین افغانستانی حرکت کنید و فضای مسلمانی را مهمان‌پذیری را کنار بگذارید. در واقع غرب به اسن سمت حرکت می‌کند که فرصت حضور چند میلیونی مهاحرین افغانستانی را تبدیل به یک تهدید جدی کند. این اقدام ابتدا از سوی چند فرد به اصطلاح نخبه افغانستانی و ایرانی دنبال شد اما نتوانست فضای جدی را ایجاد کند و غرب شکست‌خورده در افغانستان این بار میدانی وارد عمل شد و احساسات را جریحه‌دار کرد تا نزاع میان ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها را کلید بزند.

در این شرایط و با توجه به حساسیت موقعیت زمانی کنونی باید هوشیار بود و اجازه نداد غرب در دقیقه نود گل بزند. پایان تلخ و همراه با ناکامی حضور بیست ساله غرب در افغانستان و بی‌آبرویی حاصل از این اخراج باعث شده تا آمریکا و غرب در پی اعاده حیثیت و آبروی از دست رفته‌شان باشند و در بین نباید اجازه دهیم دو ملت و دو کشور ایران و افغانستان قربانی بازی جدید غرب و غرب‌گرایان شوند.

قتل طلبه آخوند مشهدی تفرقه فتنه ایران افغانستان شیعه سنی
قتل طلبه آخوند مشهدی تفرقه فتنه ایران افغانستان شیعه سنی

حادثه مشهد؛ اختلاف‌ مذهبی-منطقه‌ای یا بخشی از عملیات «مرگ با هزار زخم»؟

حادثه دیروز حرم مطهر رضوی را فارغ از ابعاد دقیق ماجرا، می‌توان پرده‌ای دیگر از راهبرد «مرگ ایران با هزار زخم» با رنگ و بوی اختلاف افکنی مذهبی و منطقه‌ای دانست، سناریویی نخ نما امّا قابل اجرا در هر زمان و مکان.

«بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی شهریور ۱۴۰۰ به دیدار رئیس جمهور آمریکا رفت و راهبرد نوین مقابله با ایران را به بایدن ارائه کرد. این راهبرد «مرگ با هزاران زخم» نامگذاری شده است.

«مرگ با هزاران زخم» راهبرد حمله ترکیبی به ایران در چند جبهه به صورت «فشار اقتصادی و رسانه‌ای»، «عملیات‌ اطلاعاتی با هدف خرابکاری و شورش در داخل کشور» و «ضربه نظامی هدفمند به محور مقاومت» برای فروپاشی از درون جمهوری اسلامی است.

قتل طلبه آخوند مشهدی تفرقه فتنه ایران افغانستان شیعه سنی
قتل طلبه آخوند مشهدی تفرقه فتنه ایران افغانستان شیعه سنی

در پرده‌ای دیگر از راهبرد «مرگ با هزار زخم» شاهد سناریو اختلاف افکنی مذهبی و منطقه‌ای هستیم. سناریویی نخ نما امّا قابل اجرا در هر زمان و مکان.

سوژه ترور و موقعیت مکانی عملیات تروریستی روز گذشته مشهد احتمال یک سناریو بزرگتر را دارد. عصر سه شنبه ۱۶ فروردین حوالی ساعت ۱۴ بود که سه طلبه در حرم امام رضا هدف حمله تروریستی یک تکفیری قرار گرفتند.

فرماندار مشهد در این رابطه گفت که این فرد تحت تاثیر تفکرات  تکفیری حمله دیروز در حرم رضوی را مرتکب شده است.

استاندار خراسان رضوی نیز از برنامه‌ریزی قبلی برای حمله به این سه روحانی خبر داد.

یک منبع آگاه نیز به ایرنا اعلام کرد که نام اختصاری این ضارب تکفیری «ل.م» است و ساکن منطقه «قلعه ساختمان» مشهد می‌باشد.

در جریان این حمله، حجت الاسلام «اصلانی» از رزمندگان دفاع مقدس و نیروی جهادی مناطق محروم  به شهادت رسید. رئیس جمهور در پیام تسلیت خود گفت: «ایشان از مبلغان جهادی بود که مستضعفان شیعه و اهل سنت حاشیه مشهد مقدس، مجاهدت‌های ایشان را از نزدیک دیده بودند.»

خوشبختانه از دو طلبه جهادگر دیگر رفع خطر شده و اکنون تحت مراقبت پزشکی هستند.

فرد قاتل به همت زائران و یگان حفاظت حرم همان لحظه دستگیر و تحویل نیروی مقامات امنیتی شد.

سازمان اطلاعات سپاه در بیانیه‌ای پیرامون این ماجرا تاکید کرد که با توجه به حساسیت‌های موجود این پرونده، تا روشن شدن نقاط تاریک موضوع از گمانه‌زنی‌های بی اساس پرهیز شود.

اطلاعیه سازمان اطلاعات سپاه پاسداران

رئیس جمهور نیز به وزارت اطلاعات دستور داد به سرعت تمامی عوامل مؤثر حادثه روز گذشته مشهد را شناسایی و تحت تعقیب قرار داده و نتیجه را به اطلاع عموم مردم برسانند.

تاکنون ۵ نفر در خصوص حادثه روز گذشته صحن پیامبر اعظم «حرم رضوی» دستگیر شدند.

سناریوی اول جنگ رسانه‌ای: ربط دادن حادثه مشهد به اختلاف شیعه وسنی

سایت «رادیو فردا» رسانه وابسته به کنگره آمریکا بلافاصله خط رسانه‌ای لندن و واشنگتن را آشکار کردند. به جملات منتشره در «رادیو فردا» دقت کنید:

  • حمله سه روز پس از کشته شدن دو روحانی اهل سنت در «گنبدکاووس» صورت گرفته است.
  • دو طلبه اهل سنت شامگاه ۱۳ فرودین با سلاح گرم کشته شدند.

سایت «ایران اینترنشنال» وابسته به عربستان سعودی نیز نوشت: «این حمله در حالی است که دو روز پیش، دو طلبه اهل سنت در محله چای بوئین‌شهر گنبدکاووس در استان گلستان کشته شدند.»

«ایندیپندنت فارسی» وابسته به عربستان سعودی نیز در ادبیاتی مشابه نوشت: «سه روز پس از کشته شدن دو روحانی اهل سنت در گنبدکاووس، دو روحانی دیگر در مشهد با چاقو مورد حمله قرار گرفتند.»

پروژه هماهنگ رسانه‌های مقیم لندن و واشنگتن درباره حادثه تروریستی مشهد

سناریو روشن است. این اتفاق باید منجر به جریحه‌دار شدن احساسات مذهبی گردد.

در همین رابطه،‌ شماری از علمای اهل سنت استان بوشهر و استان کردستان، استان کرمانشاه جزایر خلیج فارس و استان آذربایجان غربی با صدور پیام های جداگانه این حادثه را محکوم کردند. (+)

جامعه علما و روحانیون اهل تسنن خراسان شمالی نیز در بیانیه‌ای هتک حرمت حرم رضوی را محکوم و آمریکا، اسرائیل و گروهک‌های تکفیری را پشت پرده حمله به طلبه‌های شیعه معرفی کردند. در بخشی از این بیانیه آمده است: «ما روحانیون اهل سنت خراسان شمالی ضمن محکوم نمودن این اقدامات جنایتکاران از دستگاه‌های نظامی و امنیتی و اطلاعاتی کشور خواستاریم هرچه زودتر عاملان این حادثه ناجوانمردانه را به اشد مجازات برسانند».

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در بیانیه حادثه تروریستی مشهد را از جانب تکفیری‌ها عنوان کرد و نوشت:‌ «این اقدام تروریستی و تکفیری اوج زبونی و رذالت دشمنان دین و میهن را در مواجهه با انقلاب اسلامی ایران و فرزندان غیور حوزه های علمیه، بیش از پیش برملا ساخت.»

سناریوی دوم جنگ رسانه‌ای: اختلاف افکنی منطقه‌ای

سناریوی دیگری که در ادامه سناریوی اول در حال ساخت و پرداخت اتاق جنگ رسانه‌ای دشمن است ایجاد شکاف میان دو کشور همسایه است. ایران و افغانستان که سالها در کنار هم با مسالمت و همزیستی پیش رفته‌اند اکنون مورد هدف قرار گرفته‌اند تا «سیاست تفرقه بیانداز و حکومت کن» را تجریه کنند.

این خط رسانه‌ای هم با هوشیاری مردم ایران و افغانستان تا کنون نتوانسته است به عنوان یک موج اجتماعی شعله‌ور شود. بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی افغانستان نیز این اقدام را محکوم و هشتگ فتنه را برای این ماجرا استفاده کردند.

گزارش محکومیت اقدام یک تبعه افغانستانی در مشهد را توسط خود کاربران افغانستانی شبکه‌های اجتماعی (اینجا) بخوانید.

هنوز ابعاد ماجرا به طور دقیق مشخص نشده است اما واضح است این اتفاق بهانه‌ای شده است برای تفرقه افکنی دشمنان صلح و امنیت و آنچه مانع تحقق این سناریوها شده، هوشیاری مردم ایران و افغانستان از هر مذهب و گرایشی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا