امروز در جریان بازی پرسپولیس تهران و نساجی مازندران اواسط نیمه‌ی دوم، طی یک درگیری لفظی بین مهدی ترابی و احمد موسوی، بازیکن پرسپولیس که در اخلاق و رفتار حرفه‌ای زبان‌زد بوده و با کارت قرمز نیز تا به حال کسی به‌ یاد ندارد که جریمه شده باشد، در این دیدار از زمین بازی اخراج شد تا بازی بعدی تیمش را نیز از دست بدهد.

مشخصا برای تحلیل این اتفاق باید به ماه‌ها قبل بازگشت. جایی‌که براندازان خارج‌نشین و پیاده نظام داخلی‌شان سعی داشتند تا دو بازیکن اخلاق‌مدار پرسپولیس، یعنی مهدی ترابی و وحید امیری را مورد هدف حملات برنامه‌ریزی شده‌ی خود قرار داده و این دو را به دلیل همراهی نکردن با جریان شورشی خود، به اصطلاح تنبیه کنند.

این جریان تاحدی پیش رفت که بازیکنان تیم ملی را به دلیل خواندن سرود ملی مواخذه کرده و به‌سان زامبی‌ها، لشکری از دیکتاتورهای کوچک رباتیک خود را به خط کرده تا مقصود خود را در تخریب ملی‌پوشان به سرانجام برسانند.

حال پس از فروکش کردن شورشها، یک بازیکن هتاک و وقیح سعی کرده تا با فحاشی، بی‌احترامی، استفاده از نمادهای بی‌شرمانه و توهین به اعتقادات برای براندازان خارج‌نشین خوش رقصی کند و اسم‌ خود را بر سر زبان‌ها بیاندازد.

بی تربیتی احمد موسوی بازیکن نساجی مازندران
بی تربیتی احمد موسوی بازیکن نساجی مازندران

بازیکنی که از قضا از اخراجی‌های دیگر تیم پرطرفدار پایتخت بود و شاید به سبب افول ورزشی و قرارگرفتن در شرایطی که او را رفته‌رفته به سمت پایان دوران فوتبالی رهسپار می‌کرد، دست به چنین اقدامی زده است تا «ویزا» و «گرین کارت» به‌دست بیاورد!

علاوه‌بر این، داور بازی نیز با تصمیم عجولانه‌ی خود و چشم‌پوشی و نادیده‌گرفتن الفاظ و حرکاتی که بازیکن تیم نساجی انجام داد، این گزاره را تقویت کرد که مسئله‌ی فوق اتفاقی نبوده و پروژه‌ای است که در پی انتقام از بازیکنان وطن‌پرست با اخلاقی چون مهدی ترابی خواهد بود. چرا که تحرکات علی صفائی، داور این مسابقه در ایام اغتشاشات اخیر و گذاشتن استوری‌های هدفمند در صفحه‌ی شخصی خود، موید همراهی ضمنی با شورشیان بوده و فرضیه‌ی مذکور را نیز تقویت می‌کند.

جالب آن است که این رفتارها نه تنها برای فرد خاطی جریمه‌ای به همراه نداشته و وی را از داوری در بازی‌های آینده محروم نکرده بود، بلکه کمیته‌ی انضباطی در حد یک اخطار و تذکر نیز برای این افراد نسبت به مواضعی که اتخاذ می‌کنند، هزینه ایجاد نکرده‌است.

کمیته‌ی انضباطی در این مسئله‌ که اعتقادات و شان یک انسان مورد هدف قرار گرفته و عدم برخورد با آن نیز موید شروع یک رویه برای خودفروشی برخی‌ها خواهد شد، باید ورود کرده، با خاطیان برخورد مقتضی را انجام داده و اجازه ندهد سرمایه‌های این کشور بازیچه‌ی اقدامات سیاسی-رسانه‌ای دشمنان ایران شوند.