علی مطهری، نایب رئیس مجلس دهم و از چهره های ردصلاحیت شده برای انتخابات مجلس یازدهم در تازه ترین یادداشت خود تحت عنوان «آفت جنبش‌های اجتماعی» در سرمقاله روزنامه اعتماد، اعتراضات اخیر-اغتشاشات- را تحلیل کرده و مدعی شده است که یک عده با سلف مختلط این جنبش را به انحراف کشیدند! ظاهرا مشکل فقط از درخواست سلف مختلط بوده است و توحش های خیابانی و شهادت ده ها نیروی امنیتی در مقابل آشوبگران مسلح مهم نیست.

علی مطهری
علی مطهری

مطهری همچنین فتنه پیچیده ۸۸ بر مبنای دروغ بزرگ تقلب را هم به شعار «نه غزه نه لبنان» تقلیل داده است که به همین دلیل از نیل به اهداف ناکام ماندند.

این چهره اصلاح طلب همچنین ناراحتی غرب گرایان از عدم باج دهی به آمریکا و گستردگی روابط راهبردی ایران با روسیه را که بارها در رسانه های اصلاحات مطرح شده را به عنوان دلایل اغتشاشات اخیر معرفی کرده است!

باید از مطهری پرسید واقعا سطح قدرت تحلیل او به عنوان یک چهره سیاسی تا این حد نازل است یا او واقعا به دلیل اهداف گروهی و جناحی سعی می کند واقعیت مسائل را متوجه نشود؟

بخشی هایی از یادداشت مطهری را خواهید خواند:

*مرگ جانسوز مهسا امینی عواطف جامعه را جریحه‌دار کرد و موجب اعتراضاتی شد و چون جامعه از جنبه‌های مختلف نارضایتی‌هایی داشت این حادثه بهانه‌ای شد برای ادامه اعتراضات که توأم با تحریکات خارجی و تبدیل به اغتشاشات گردید. آنچه در ذهن عموم معترضان واقعی وجود داشت، گذشته از اعتراض به مرگ مرحومه مهسا امینی، مسائلی مانند وضع نامساعد اقتصادی، عدم مشارکت مردم در مسائل حیاتی کشور، برخورد خشن با منتقدان و مخالفان و قربانی شدن سایر آرمان‌های انقلاب اسلامی به پای صدور انقلاب بود.

*مردم اعتراض داشته و دارند که چرا با روابط خارجی درست وضع اقتصاد را سر و سامان نمی‌دهید و چرا درباره برجام این همه تعلل کرده‌اید. اگر تضمین امریکا دلیل تعلل شماست، نه رییس‌جمهور و نه کنگره امریکا چنین تضمینی به شما نخواهند داد. تضمین واقعی این است که شما تصمیم نداشته باشید که اگر توافق انجام شد مثل دفعه قبل شرکت‌های امریکایی را از ورود به بازار ایران ممنوع کنید. همچنین اکثریت مردم از اینکه کشورشان به صورت یکی از اقمار روسیه درآمده و حتی به نوعی وارد جنگ اوکراین شده است، ناراضی‌اند.

مطالب مرتبط:

  1. تحلیل عجیب علی مطهری از صحبت پوتین/ آقای مطهری! تاریخ هم نمی‌خوانید؟
  2. همراهی اصلاح‌طلبان با تجزیه‌طلبان؛ از خاتمی و بیات زنجانی گرفته تا سیدحسن خمینی!
  3. کالبدشکافی فعالیت‌های «مرکز اعتدال» عربستان سعودی در اغتشاشات اخیر ایران
  4. حمایت از سلمان رشدی افتخار جدید اصلاح‌طلبان / چرا اصلاح طلبان ار جنایتکاران و هتاکان حمایت می کنند؟
  5. شکاف همیشگی میان اصلاح‌طلبان و امنیت ملی / ندانم کاری یا خیانت؟ + عکس