دروغ و فحاشی های حسین دهباشی تمامی ندارد! + عکس

حسین دهباشی (زادهٔ ۲۷ خرداد ۱۳۵۰، تهران) اصلاح طلب و مستندساز ایرانی است. او دبیر سایت تاریخ آنلاین است و بیشتر به خاطر ساخت مستندهای تبلیغاتی حسن روحانی در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری شناخته شده‌است. متاسفانه ایشان با حجم بسیار زیادی از دروغ و فحاشی از سال ۱۳۹۴ پروژه تاریخ شفاهی جمهوری اسلامی ایران را آغاز کرده‌است!!!

باید گفت که دامنه‌ی اطلاعات تاریخی او، از تاریخ دهه ۶۰ و همچنین قبلتر از آن یعنی دوران مشروطیت، به حدی محدود است که تعدادی از اشتباهات او را به عنوان نمونه آوردیم. با یک جستجو ساده می‌توان به بیش از ۲۰ مورد از عذرخواهی‌ها و اذعان او به اشتباهاتش از اشخاص مختلف را یافت که در نوع خود عجیب و شگفت انگیز است!

او در کلیپی به عدم تعادل و کنترل فکری و زبانی خود که ناشی از ضعف اطلاعات بوده اشاره کرده و می‌گوید: «بیشتر اوقات زبانم در اختیار خودم نیست و این هم برای دنیایم هم آخرتم گران تمام می‌شود، برایم دعا کنید!»

حسین دهباشی کارگردان فیلم تبلیغاتی حسن روحانی
حسین دهباشی کارگردان فیلم تبلیغاتی حسن روحانی

نمی‌توان اشتباهات متعدد و مشکوک شخصی را که در مقطعی با حمایت از روحانی و ساخت مستند تبلیغاتی او منجر به آسیب دیدن مردم ایران شده و در مقطعی به ذریه‌ی رسول‌الله اهانت کرده و حرف وهابی‌ها را بازگو می‌کند، با یک عذرخواهی ساده فراموش کرده و با این توجیه از آن گذر کرد. سیاهه‌ی سوابق منفی او آنقدر پربار است که جایی برای اشاره به انتشار اخبارکذب درمورد آمار کرونایی‌ها و همچنین ایجاد ترس و نگرانی میان مردم و یا ساختن شعارهای تبلیغاتی عوام‌فریبانه و کاذب حسن روحانی در انتخابات که خود نیز بر آن اذعان داشت، باقی نمی‌گذارد.

تنها چند نمونه از دروغ و فحاشی های حسین دهباشی را در زیر بخوانید:

دهباشی : قبل انقلاب مجازاتی در دانشگاه ها نبود!

پاسخ به دروغ حسین دهباشی
پاسخ به دروغ حسین دهباشی
پاسخ به دروغ حسین دهباشی
پاسخ به دروغ حسین دهباشی

دهباشی و رپورتاژ آگهی دروغ برای پهلوی!

استفاده ابزاری از فقراء و رمضان و افطار در عصر پهلوی!

دهباشی سندی از حاتم بخشی محمد رضا شاه گذاشته که شاهنشاه دستور داده به فقرای جنوب تهران افطاری داده شود (تصویر۱)

دروغ حسین دهباشی
دروغ حسین دهباشی

1.شما که روزه خواری را افتخار خود می دانید و دیگران را بدان تشویق می کنید از شاهنشاه هم پست ترید!

2. اصل ماجرا در سند شماره ۲ وجود دارد که با پیشنهاد ساواک برای فریب افکار عمومی، وزیر دربار دستور داده در چند نقطه از جنوب شهر تهران که اغلب فقیرنشین بودند، اطعام دهد. و از آن عکس و فیلم بگیرند و منتشر کنند تا شاهنشاه در حال سقوط را با این فریب کاری ها از سقوط حتمی نجات دهند

بیچاره آن ها که بعد از گذشت 44 سال از سرنگونی خمیازه چنین روزهایی می کشند و…

پاسخ یک کاربر افغانی به دروغ دهباشی درباره طالبان!

یک از کاربران افغانستاتی در توییتر در پاسخ توییت حسین دهباشی نوشت:

جلّل الخالق! من دروغ زیاد شنیده بودم، ولی به این بزرگی هرگز! جهت اطمینان خاطر دوستان باید عرض کنم که ما هم اکنون در ساحه حضور داریم و بر عکس دروغ دهباشی طالبان اعلام کرده که مال و جان و ناموس مردم هرات محترم است. وضعیت شهر “تاحال” کاملا آرام و عادی می باشد.

فحاشی و توهین دهباشی به یک کاربر !

دهباشی توییت خود را پس از پاسخ این کاربر که گفته بود بخاطر فحاشی از وی شکایت می‌کند بدون هیچ توضیح یا عذرخواهی‌ای حذف کرد.

فحاشی حسین دهباشی
فحاشی حسین دهباشی

دروغ و فتنه انگیزی دهباشی درباره شهادت حضرت زهرا(س)

هتک حرمت و توییت تحریف آمیز حسین دهباشی، فعال رسانه ای اصلاح‌طلب در مورد شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و حمله به خانه امیرالمؤمنین علیه‌السلام پس از پیامبر صلی الله علیه و آله  موج اعتراض و انزجار توییتری ها را برانگیخت.

حسین دهباشی طی توییتی با اشاره نحوه شهادت حضرت زهرا (س) نوشت: خانه‌های حجاز در صدر اسلام جز پارچه‌ای حائل اساساً در نداشتند، چه رسد به درِ چوبی که آتش بگیرد و مسمار داشته باشد و شکسته شود و این‌ها. امام علی (ع) نیز به خلفا مشورت داده و تحت فرمان‌شان به جهاد می‌رفت. شیعه و سنی، شاخه‌های یک درخت‌اند. و تفرقه میان مسلمین، سرچشمه شطی از خون!

وی پس از اعتراض کاربران توییت خود را حذف کرد اما در توییتی دیگر نوشت نظرم همان بود که نوشتم.

این توییت او که در پاییز سال ۱۳۹۹ منتشر شده بود، سیل واکنش‌های اعتراضی از سوی مردم و کاربران مجازی را به همراه داشت و برخی از علما و روحانیون نیز با ادله‌ی مستند و روایی به این تحریف تاریخی پاسخ دادند. به‌عنوان نمونه حجت‌الاسلام حامد کاشانی در پاسخ به این توییت، پس از دعوت وی به گفت‌و‌گو با ذکر دلایلی متعدد همچون حجت گرفتن فقدان در برابر استدلال نبود ظلم در حق حضرت فاطمه (س)، و شواهد قرآنی و تاریخی برای وجود درهای چوبی در خانه‌های مدینه، با نقد این موضع، به این ادعای غلط و غیرتخصصی پاسخی قانع‌کننده داد. این استدلالات در نهایت منجر به عذرخواهی دهباشی شده و او گفت: «من می‌پذیرم به جهت محدودیت توییتر و کم سوادی؛ مقدمه‌ام برای رسیدن به مقصود کامل و صحیح نبود و بسیاری را به اشتباه انداخت و شاید من هم اشتباه کرده باشم.»

دروغ های حسین دهباشی
دروغ های حسین دهباشی
دروغ های حسین دهباشی
دروغ های حسین دهباشی

عذرخواهی از دروغ درباره سید احمد خمینی پس از حضور در دادگاه و محکوم شدن

حسین دهباشی از توییت تهمت‌آمیز و غلط خود درباره علت فوت حاج احمد خمینی یادگار امام خمینی(ره) عذرخواهی کرد و نوشت بطلان محتوای آن توییت را اعلام می‌کنم.

دروغ های حسین دهباشی
دروغ های حسین دهباشی

پس از توییت اهانت‌آمیز دهباشی، موسسه تنظیم و نشر آثار امام به ریاست سیدحسن خمینی و همچنین خانواده مرحوم احمد خمینی از وی شکایت کردند.

دادگاه نهایتاً در پی این توییت غیرمستند، درباره اهانت حسین دهباشی به مرحوم حاج احمد خمینی یادگار امام(ره) او را به ۶ ماه حبس تعزیزی محکوم کرد.

دروغ حسین دهباشی درباره میرزا کوچک خان

حسین دهباشی همچنین طی اظهارنظری درمورد میرزاکوچک خان، ضمن مومن، مردم‌نواز و پاک‌دست خواندن میرزا، او را متحد شوروی و تجزیه‌طلب خواند. او نوشت: «می‌شود از میرزا کوچک خان تحت تاثیر تبلیغات و خصوصا مجموعه‌ی تلویزیونی کوچک جنگلی و ترانه‌ی زیبای ناصر مسعودی، ستایش کرد تا یادمان بیاید که گرچه انسانی مومن، محرو‎م‌نواز و پاکدست و شجاع، اما متحد روسیه کمونیست علیه دولت مرکزی ایران بود و قصد تجزیه‌ی گیلان را داشت.»

دروغ حسین دهباشی
دروغ حسین دهباشی

اگرچه در مومن، شجاع و پاک‌دست بودن میرزا شکی نیست، اما تجزیه طلب خواندن میرزا و نهضت جنگل جفایی شگرف و تحریفی بزرگ علیه میرزا و جنبش آزادیخواهی‌اش است. در آن مقطع که کشور از دست اندازی‌های گاه‌و‌بی‌گاه انگلیس و شوروی در امان نبوده و حکومت سلطنت‌طلب ضداسلامی رضاخان که به دست همین اجنبی‌ها روی کارآمده، خود نیز در همین سیر، بیگانه و اجنبی تلقی می‌شود. بی‌شک جهاد علیه این متجاوز برای آزادی ایران از ظلم و ستم بی‌امانش، نه به قصد جدایی بلکه با هدف آزادی ایران، ذیل مقوله‌ی تجزیه‌طلبی قرار نگرفته و با این دستاویز نمی‌توان به میرزا‌کوچک‌خان حمله کرد. میرزا کوچک‌خان معتقد بود که هرآنکس که برای غارت ایران تفنگ بر سر مردم گرفته باشد تا آزادی فراموششان گردد، چه روس باشد چه انگلیس و چه دست نشانده‌ی این‌ها، اجنبی است.

دروغ های دهباشی به سید بشیر حسینی هم رسید!

در مقطعی دیگر، وی طی توییتی اعلام کرده بود که سید بشیر حسینی، استاد دانشگاه و داور برنامه‌ی عصر جدید، فرزند مهدی هاشمی معدومِ ماجرای آیت‌الله منتظری است. استدلال دهباشی برای این قضیه، تنها به هم‌نام بودن فرزندان مهدی هاشمی معدوم با سید بشیر حسینی محدود شده و همانطور که گفته شد از هیچ پشتوانه تاریخی مشخصی نیز برخوردار نبود.

درنهایت نیز کار تا آنجایی پیش رفت که حسین دهباشی با ابراز پشییمانی، مواضع قبلی خود را نادرست خوانده و به همین خاطر از سید بشیر حسینی طلب حلالیت کرده و از او عذرخواهی کرد.

دروغ حسین دهباشی
دروغ حسین دهباشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا