در روزهای اخیر و در فضای مجازی، برخی افراد مغرض و ضد انقلاب خارج نشین ماجرای توهین به رهبر معظم انقلاب توسط عده بسیار کمی از دانش آموزان را با آب و تاب خاصی نشر می دادند. اما پس از آن بود که با بمباران تصاویر عرض ارادت دانش آموزان به رهبر معظم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مواجه شدیم و این اتفاقات نشان داد که این ماجرا را هم دانش آموزان پای کار و در نهایت، انقلابیون هستند که جمع می کنند.

در این چند روز تعداد عکس های دسته جمعی دانش آموزان در کلاس ها و اظهار ارادت آنها نسبت به انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به اندازه ای زیاد شده که عملاً آن تصاویر هنجارشکن را زیر پای خود له کرده است.

اینکه در یک کشوری بخشی از دهه هشتادی های آن به هر دلیلی – مانند تربیت خانوادگی، کم کاری نهادهایی مانند آموزش و پرورش و …، عوامل درونی، فضای مجازی و … – هنوز نتوانسته به حقایق برسد و یا حتی در مقابل حقایق می ایستد، هر چند که در جای خود موجب ناراحتی است و حتی اگر به تعداد انگشتان دست هم اینگونه باشند باز هم جای تأسف دارد، اما اینکه گمان کنیم که همه دهه هشتادی ها اینگونه هستند، خطایی راهبردی و ندیدن واقعیت های جامعه است.

در هر صورت ابزار رسانه این خاصیت را دارد که مردم را فریب دهد و حاشیه ها را به جای متن بنشاند اما باز هم دهه هشتادی ها پای کار آمدند و ماجرا را به دست گرفتند.

چند مدتی است که دهه هشتادی ها و دهه نودی ها بسیار بر روی زبان ها هستند. از ماجرای سرود «سلام فرمانده» که با پشتیبانی دهه هشتادی ها در کنار تلاش های دهه نودی ها به یک جنبش جهانی تبدیل شد تا مهمانی و راهپیمایی بزرگ عید غدیرخم که آن هم با حضور پررنگ کودکان و نوجوانان همراه بود و با همت و تلاش آنها تبدیل به یک جشن خاطره انگیز در سال های اخیر شد، همه نشان از این دارد که دهه هشتادی ها و نودی ها ظرفیت های فوق العاده ای برای به اوج رساندن انقلاب اسلامی دارند.

دشمنان هم احساس خطر کرده و سعی دارند تا در این مسیر به وجود آمده، انحراف ایجاد کنند و از هر وسیله ای استفاده می کنند تا بگویند که این دهه هشتادی ها و نودی ها، آنگونه که شما می گویید نیستند!

از همین رو اگر تعداد انگشت شماری از دهه هشتادی ها هم منحرف شوند، دل این افراد خنک می شود!

اما مشاهده می کنیم که جنبش سلام فرمانده، مهمانی و راهپیمایی عظیم عید غدیرخم و امروز عکس ها و تصاویر بیعت دانش آموزان با انقلاب اسلامی ایران، تن و جان آنها را می لرزاند.

دهه هشتادی دهه نودی نوجوانان دانش آموزان مدارس
دهه هشتادی دهه نودی نوجوانان دانش آموزان مدارس
دهه هشتادی دهه نودی نوجوانان دانش آموزان مدارس
دهه هشتادی دهه نودی نوجوانان دانش آموزان مدارس
دهه هشتادی دهه نودی نوجوانان دانش آموزان مدارس
دهه هشتادی دهه نودی نوجوانان دانش آموزان مدارس
دهه هشتادی دهه نودی نوجوانان دانش آموزان مدارس
دهه هشتادی دهه نودی نوجوانان دانش آموزان مدارس

در پایان جا دارد که بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در آبان ماه سال ۹۶ خطاب به دانش آموزان و دانشجویان را یک بار دیگر مرور کنیم:

«عزیزان من، جوانهای عزیز، نوجوان‌های عزیز، بچه‌های عزیز من! قدر این موقعیت و این امکان را بدانید. شماها و نسل شما همان نسلی هستید که این کشور را ان‌شاءالله به اوج خواهید رساند. آرزوهای زیادی داریم، آرمان های بزرگی داریم. دشمنی‌های دشمنان هم تا الان هیچ تأثیری نگذاشته، هیچ غلطی نتوانسته‌اند بکنند. نه‌اینکه دشمنی نکردند، نه‌اینکه فعالیت نکردند؛ چرا، هرچه دلت بخواهد دشمنی کردند، فعالیت کردند. همان کارهایی که برای انحراف نسل های جوان در کشورهای مختلف کرده‌اند، در کشور ما هم کرده‌اند؛ از ترویج مواد مخدر بگیر تا ترویج فحشا، تا بازی‌های گمراه‌کننده‌ی رایانه‌ای و امثال اینها؛ همه‌ی کارها را کرده‌اند. در یک بخشهایی هم موفق شدند، در یک جاهایی هم یک عده‌ای را ممکن است توانسته باشند از راه منحرف کنند، اما نسل جوان، نسل نوجوان با همان روشن‌بینی که در اول انقلاب وجود داشت و از او توقع می رود، امروز هم وجود دارد. دلیلش هم همین است که شما مشاهده می کنید؛ جوان دهه‌ی هشتادی که نه جنگ را، نه امام را، نه انقلاب را دیده اما همان مفاهیم را با همان روشن‌بینی، با همان اقتدار که آن روز یک جوان فهمیده‌ای دنبال می کرد، امروز این نوجوان ما دارد دنبال می کند. شما می توانید؛ شماها می توانید بر ترفند دشمن فائق بیایید؛ می توانید از سختی‌ها و موانع عبور کنید و این کشور را برسانید به آن نقطه‌ای که مطلوبِ آرمانهای اسلامی و انقلابِ اسلامی است؛ می توانید. و این ان‌شاءالله اتفاق خواهد افتاد، این خواهد شد، به کوری چشم دشمن».

مطالب مرتبط:

  1. نگاهی دیگر به ناآرامی‌های اخیر/ دهه هشتادی‌ها از اغتشاش در خیابان چه می‌خواهند؟
  2. روایتی معتبر از یک کی‌پاپر دهه هشتادی: من، ستایش، ۱۷ سال دارم!
  3. تکرار پروژه فتنه ۸۸ و تحریم اقتصادی پس از آن! / قرار بر رفع تحریم در هفته گذشته بود امّا اغتشاشات مانع شد
  4. صدای داعش از حلقوم میرحسین! / پشت‌پرده های بیانیه تروریستی سران فتنه و اصلاح طلبان! + واکنش ها