دولت اینستاگرامی!

سجاد بلوکات:

یادم هست وقتی محمدمرسی در مصر رییس‌جمهور شد و همزمان ممنون حسین در پاکستان، به شوخی میگفتند باید بهنام تشکر را در ایران رییس جمهور کنیم. سالها بعد انتخاب یک کمدین در اکراین به نام #زلنسکی نشان داد هر جک بی‌مزه پتانسیل تبدیل به واقعیت را دارد.‌

دولت اینستاگرامی! سحر قریشی! زلنسکی! مسترتیستر!
دولت اینستاگرامی! سحر قریشی! زلنسکی! مسترتیستر!

عجیب تر آنجا بود که زلنسکی با کارنامه پر از خطای سیاسی از نظر بخشی از ایرانی‌های همین فضای مجازی، قهرمان تلقی شد. مثلا فکر کنید رامبد جوان رییس جمهور ایران شود و با دو حرکت فول سیاسی کشور را به ورطه جنگ با آمریکا بکشاند و هر چقدر التماس روسیه و چین را کند آنها پشتیبانی نکنند! با تعداد زیادی کشته و آواره تازه بعدها گندش در بیاید عکس‌های رامبد‌جوان در خط مقدم جبهه واقعی نیست. چقدر افتضاح می‌شد اما به مدد جو حاکم بر فضای مجازی این #زلنسکی_قهرمان شد

چرا زلنسکی با حقارت خداحافظی نکرد چون به معجزه سادگی انسان امروز باور داشت. نه فقط او، همه کسانی که به این سطحی شدن امید بستند. مثلا اگر #سحر_قریشی ده میلیون فالوور نداشت چطور میخواست با ایجاد سناریو ازدواج با #تتلو فضای تبلیغی سایتهای #شرط_بندی مثل تتل بت را گرم کند و باقی ماجرا؟

یا اگر این جماعت نبود چطور مستر تیستر به نقطه از فودبلاگری می‌رسید که بیمه گر احمق برای معرفی خودش، معده او را بیمه کند تا رقیبی شود برای بیمه گر جنیفر لوپز! دور باطل این فضای شارلاتان محور اینطور شده احمق ها شارلاتان تولید می‌کنند و شارلاتان ها احمق ها را توسعه میدهند.

بعید میدانم در بین دوستان و آشنایان شما هم کسی که در حال تلاش برای اینفلوئنسر شدن نباشد! حقم دارند فکر میکنند انها هم غذا میخورند و آروغ میزنند و ماهی چند صد میلیون در می آورند اما خبر ندارند پشت این ازدواج های سوری و معرفی رستوران ها و لایف استایل ها چه سناریوهای کثیفی ساخته میشود. چطور لایک ها دروغین است چطور یک گله پیج فیک باید برای صاحب رستوران یا تولیدگر باید ریپلای بزنند که عزیزم از وقتی فلانی تبلیغت را کرد می‌خوام از شما خرید کنم!

دخترخانم ها به خیال خام لایف استایل شدن هر روز زندگی شان را در اینستاگرام عرضه کنند و یک قبیله آدم هیز هر روز نظاره گر از صبحانه تا شام بانو و همسر شود و پسرها هم خواب #مسترتیستر شدن را ببیند به خیال اینکه آروغ میزنند و پول پارو می‌کنند اما بعد از مدتی میفهمند آن چیزی که می‌دیدند همه ماجرا نبود نه زلنسکی قهرمان بود نه قریشی عاشق تتلو نه غذاها اینقدری که مستر تیستر می‌گفت خوشمزه!

? بله درکشور سطحی اینستاگرام، رییس جمهور زلنسکی است و قریشی و تیستر و واینرها، وزرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا