روحانی و رفسنجانی رکورددار افزایش قیمت دلار و سقوط ارزش ملی پول ایران! + نمودار

محسن هاشمی پسر ارشد هاشمی رفسنجانی به تازگی گفته است: میزان کاهش ارزش پول ملی از دوره قاجار تا ابتدای دولت سیزدهم، کمتر از میزان کاهش آن در این دو سال است.

با بررسی آمار و ارقام قیمت دلار به نتیجه های عجیبی می رسیم:

روحانی و رفسنجانی رکورددار افزایش قیمت دلار و سقوط ارزش ملی پول ایران!

بیشترین افزایش قیمت دلار و سقوط ارزش پول ملی ایران در دوران پس از انقلاب، به ترتیب در سالهای 99 و 97 در دولت‌ روحانی ، سال 93 در دولت احمدی نژاد و در سالهای 74 و 73 در دولت هاشمی رفسنجانی رقم خورده است.

افزایش قیمت دلار در دولت های مختلف
افزایش قیمت دلار در دولت های مختلف

قیمت دلار در دولت های مختلف
قیمت دلار در دولت های مختلف

سخنان روحانی نیز درباره نقش نام آقای عراقچی در کاهش دو هزار تومانی قیمت دلار (و سپس اشاره به نام آقای ظریف) در حالی است که همه این آقایان و خود روحانی سال‌ها در مصدر امور بودند اما نتیجه آن مدیریت ناکام، هشت برابر شدن (افزایش هشتصد درصدی) قیمت ارز بود که طبق معمول با شعبده‌بازی منحصر به فرد آقای روحانی مواجه شده و یادی از این واقعیت تلخ نمی‌شود! قیمت ارز در دولت روحانی از ۳۷۰۰ تومان به ۳۳ هزار تومان هم رسید و در پایان دولت وی بالای ۲۷ هزار تومان ایستاد.

قیمت دلار در دولت روحانی
قیمت دلار در دولت روحانی

لابد این هم از تواضع آقای روحانی است که نقش اسم و رسم خود در به‌هم ریختن اقتصاد کشور، تحمیل تورم ۶۰ درصدی و هشت برابر کردن نرخ ارز را کتمان می‌کند اما مدعی می‌شود که نام عراقچی موجب کاهش دو هزار تومانی قیمت دلار شد و ببینید اگر نام ظریف می‌آمد، چه کولاکی می‌کرد(!)

یادآور می‌شود هشت برابر شدن قیمت دلار در دولت روحانی در حالی اتفاق افتاد که رضا رشیدپور ۲ بهمن ۱۳۹۶ در گفت‌وگوی تلویزیونی از روحانی پرسیده بود «چرا دلار ۴۷۵۰ تومان است؟». و او جواب داده بود «۴۷۵۰ تومان نیست، وسط دعوا نرخ تعیین نکنید. خیلی پایین‌تر از این حرفاست و پایین‌تر هم می‌آید».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا