روزه سکوت بازیگر فرانسوی فعال در اغتشاشات ایران، درباره اعتراضات فرانسه


بازیگر فرانسوی که پارسال صفحه اینستاگرامش را به اغتشاشات ایران اختصاص داده بود، هیچ واکنشی درباره سرکوب شدید مردم فرانسه ندارد!

از شایعه تا واقعیت: یکی از اتفاقاتی که در زمان اغتشاشات ایران رخ داد، دخالت بیگانگان و سیاستمداران کشورهای غربی و آمریکایی بود. ابعاد حمایت های بیگانگان به حدی بود که چند سیاستمدار یا وزیر زن چند کشور اروپایی، کانادایی و استرالیایی حتی موهای خود را در یک اقدام نمایشی کوتاه کردند.

 

البته وسعت جنگ ترکیبی به حدی بود که این کشورها از ظرفیت چهره های سینمایی از جمله آنجلینا جولی و  ماریون کوتیار استفاده کردند. ماریون کوتیار، بازیگر فرانسوی  بارها به صورت اختصاصی برای اغتشاشات ایران محتوای اختصاصی تولید و چندین پست اینستاگرامی هم منتشر کرد.

 

این درحالی است که همین چهره فرانسوی حتی یک پست اینستاگرامی هم درباره اتفاقات کشور خودش منتشر نکرد و به برخورد وحشیانه پلیس فرانسه با مردم این کشور واکنشی نشان نداده است.


پست های حمایتی ماریون کوتیار از اغتشاشات ایران

 

در ادامه بخشی از برخورد روزهای اخیر پلیس فرانسه را ببینید:

 

 

هفته‌هاست که معترضان فرانسوی در شهرهای مختلف این کشور علیه سیاست ماکرون در افزایش سن بازنشستگی تظاهرات برپا کرده‌اند و خواستار استعفای ماکرون شده‌اند. اتحادیه‌های کارگری بر این باورند که اصلاحات بازنشستگی غیرمنصفانه است و عمدتاً به کارگران کم مهارت با مشاغلی که از نظر فیزیکی دشوار است، آسیب می‌رساند. 

نظرسنجی روزهای اخیر نیز نشان داده است که محبوبیت شخصی ماکرون به ۲۸ درصد کاهش یافته که پایین ترین سطح از زمان اعتراضات جلیقه زردها در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ است.

 

پایان پیام/ ت 105

 منبع : فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا