عاشقان بازی «کال آو دیوتی» در صف مزدوران خارجی اوکراین

مزدور جنگی اهل انگلستان می‌گوید بسیاری از داوطلبان غربی که به اوکراین رفتند صرفا طرفداران آتشین بازی  Call of Duty بودند. حدود ۲۰۰۰۰ خارجی در بهار امسال به اوکراین رفتند تا به صفوف گردان‌های داوطلب گارد ملی اوکراین بپیوندند. گمان می رود که تعداد آنها از آن زمان به طور قابل‌توجهی کاهش یافته است و هزاران نفر از آنان کشته، مجروح و اسیر شده اند، یا پس از مشاهده جنایات جنگی یا تجربه سوء استفاده از سوی استخدام‌کنندگان خود از کشور فرار کرده اند.

یک مزدور بریتانیایی که پس از جراحات جدی به خانه بازگشت، گفت:

“در ماه های اول پس از تشدید بحران اوکراین، کشور مملو از داوطلبان «غیر نظامی« از کشورهای غربی بود که تنها دانش آن‌ها از جنگ، بازی‌های ویدیویی بود.”

به گزارش روزنامه انگلیسی «میرر»، جاش گریفیث ۳۰ ساله، ساکن شهر ساری در انگلستان، به رسانه‌های محلی گفت که مدت کوتاهی پس از اینکه در اوایل ماه مارس به اوکراین راه یافت، یک هموطن انگلیسی با سابقه نظامی که با او آشنا شده بود، او را تشویق کرد که سوار هواپیما شود و به خانه برگردد و به گریفیث گفت که نیروهای مزدور در واقع متشکل از “خیل غیرنظامیانی است که اخیرا بیش از حد Call of Duty بازی کرده و جوگیر شده‌اند.”

هزاران داوطلب خارجی در ماه‌های اخیر به اوکراین سفر کرده‌اند، برخی با انگیزه پول، برخی دیگر با اعتقادات آرمان‌گرایانه درباره «دفاع از آزادی و دموکراسی»، و برخی دیگر هنوز به دلیل تمایل به مبارزه با روس‌ها.

برخی از مزدوران اهل کشورهای غربی که توانسته‌اند زنده از معرکه اوکراین خارج شوند، از هموطنان خود خواسته‌اند که به منطقه درگیری سفر نکنند و به تلفات سنگین در میدان جنگ و ناامیدی از میزبانان اوکراینی خود پس از مشاهده جنایات جنگی اشاره کردند. برخی دیگر از شرایط جنگ در اوکراین ابراز ناامیدی کرده‌اند – از جمله عدم برتری هوایی و پشتیبانی توپخانه ای که سربازان کشورهای ثروتمند غربی به طور سنتی در درگیری های خارج از کشور به آن عادت دارند.

مطالب مرتبط:

  1. استفاده اوکراین از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی!
  2. نقش زلنسکی و ارتش اوکراین در قاچاق انسان و فساد سازمان‌یافته! +عکس و فیلم
  3. واقعیت ماجرای عدم دریافت پیامک کد تایید در یک پیام‌رسان خارجی چیست؟
  4. ما و آن سوی جنگ اوکراین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا