عاقبت دشمنان جمهوری اسلامی ایران چه می شود؟

این تصویر میخائیل ساکاشویلی، مزدور امریکا و صهیونیسم بین‌الملل در گرجستان است، کسی که با انقلاب مخملی در این کشور به قدرت رسید، به صهیونیست‌ها پایگاه داد تا در ازای کمک به تقویت و نوسازی ارتش این کشور، بتوانند از خاک این کشور به ایران حمله کنند.

میخائیل ساکاشویلی
میخائیل ساکاشویلی

اما خدای ایران در برابر دشمنانش همیشه بی‌رحم بوده و انتقام سخت و جانفرسایی می‌گیرد. او که تا همین چند سال پیش به اوکراین رفته بود و استانداز اودسا بود سال‌ها به جرم فساد راهی زندان شد و حالا گفته می‌شود بیمار و رنجور در حال مرگ است. او می‌خواهد که به لهستان اعزام شود چرا که در بیمارستانی در تفلیس کسی به او رسیدگی نمی‌کند…

 اوباما و میخائیل ساکاشویلی
اوباما و میخائیل ساکاشویلی

امریکا الان کجاست تا به داد مزدور خود برسد؟ صهیونیست‌ها دقیقا کجا هستند تا با ادعای داشتن بهترین پزشکان جهان!! او را نجات دهند؟ خدای ایران چنان هوای این خاک را دارد که در مخیله هیچ‌کس خطور نمی‌کند. ساکاشویلی یکی از کسانی است که تقاص پس می‌دهد.


ساکاشویلی دو دهه پیش رهبری انقلاب مخملی گل سرخ در گرجستان را به کمک آمریکا و جورج سورس بر عهده گرفت. غربی‌ها در اولین سالهای ریاست جمهوری ساکاشویلی به تعریف و تمجید از دولت به عنوان الگوی اصلاحات در کشورهای تشکیل شده در دوران پساشوروی پرداختند. او در حالی بعد از یک دهه ریاست جمهوری گرجستان را ترک کرد که دستور کار اصلاحات او از مسیر منحرف شده و با اتهام در پیش گرفتن استبداد فزاینده مواجه شد.

انقلاب مخملی گل سرخ در گرجستان
انقلاب مخملی گل سرخ در گرجستان

اکنون بسیاری از متحدان غربی گرجستان، ساکاشویلی که کشورش را در مسیر همگرایی با اتحادیه اروپا و ناتو قرار داد به عنوان سمبل کشیده شدن این کشور به حوزه نفوذ مسکو تلقی می‌کنند.

ساکاشویلی در خاک کشورش به عنوان یک چهره قطبی کننده فضا مطرح است. ساکاشویلی در سال ۲۰۱۵ بعد از عزیمتش به اوکراین به عنوان فرماندار منطقه اودسای این کشور منصوب شد و در سال ۲۰۲۱ از اوکراین به گرجستان بازگشت.

او به دنبال این بود که باز هم در وطنش به عرصه سیاست برگردد اما به محض ورود به آنجا در اکتبر ۲۰۲۱ دستگیر شد.

او پیش از آن در یک محاکمه غیابی از بابت سواستفاده از قدرت متهم شناخته شده بود. او ماه مه گذشته از زندان به بیمارستان منتقل شد. حزب ساکاشویلی مشهور به حزب جنبش ملی متحد در سال ۲۰۱۲ از قدرت کنار رفت و ائتلاف “رویای گرجستانی” که تحت رهبری ایوانیشویلی بوده جای آن را گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا