عصبانیت ضد انقلاب و اصلاح‌طلبان از استقبال مردم از پیام‌رسان های داخلی!

? برای شما شکافتن اتم است، برای ما خاطره است❗️

” آفتاب یزد” رسانه تندرو و معلوم الحال اصلاح طلب، این تیتر طعنه دار را در مورد برنامه وزارت ارتباطات برای جذب کاربران خارجی در سکوهای داخلی زده است و خواسته به زعم خود با مسخره بازی تردیدی در آمارهای ارائه شده ایجاد نماید.

اما:

خبرگزاری برنا، بهمن ماه سال گذشته به نقل از امیر تجلیان، قائم مقام پیامرسان بله،گزارش داد:

« بعد از فعال شدن بله برای کاربران خارجی، این پیام‌رسان مورد اقبال کاربران خارج از کشور نیز قرار گرفته است به طوری که طی مدت کوتاهی یک درصد از کاربران ما را تشکیل دادند، اغلب این کاربران از کشورهای اطراف ایران مانند #ترکیه، #عراق و #امارات هستند، البته برخی از مخاطبان ما در کشورهای غربی همچون #آلمان و #کانادا زندگی می‌کنند»

پیام رسان های ایرانی روبیکا ایتا بله گپ سروش پلاس آیگپ
پیام رسان های ایرانی روبیکا ایتا بله گپ سروش پلاس آیگپ

در اسفند ماه نیز به نقل از مهدی انجیدنی، مدیر ویراستی نیز نوشت:

“« ویراستی » در حال حاضر تعداد کاربران خارجی قابل توجهی هم دارد (حدود هشت درصد کاربران ویراستی از خارج کشور هستند) اما طبیعتاً هدف اول ما برآورده کردن نیاز داخل کشور است، در مراحل بعد به حضور بین‌المللی توجه بیشتری انجام خواهیم داد همانطور که گفتم لازمۀ رشد متوازن یک شبکۀ اجتماعی، رشد تدریجی آن است، در حال حاضر ویراستی با سه زبان “فارسی، انگلیسی و عربی” در دسترس کاربران قرار دارد”

در سایر سکوهای ایرانی از جمله “ایتا” هم کاربرانی از سایر کشورهای دنیا عضو هستند.

با ورود جدی دولت فعلی و امثال عیسی زارع پور بود که ما توانسته ایم تا این حد سکوهای داخلی را رشد دهیم. اگر به غربگرایان و رسانه های آنها بود، تحقیر و تمسخر می شدیم؛ “ما نمی توانیم” به خورد ما داده میشد و ما هنوز در این زمینه از دنیا عقب بودیم!

بیشتر بخوانید: کوچ بزرگ ۶۰ درصدی ایرانی ها از اینستاگرام!

بیشتر بخوانید : حمله کودکانه گوگل به یک پلتفرم ایرانی و ۱۰ نکته مهم/ واقعیت چیست؟ +تصاویر

https://vrgl.ir/YST2Z
https://vrgl.ir/0LAwF

کاهش 60 درصدی کاربران ایرانی در اینستاگرام!

بر اساس آماری که موسسه همشهری در دی ماه 1401 ارائه داده است پیک ترافیک خارجی اینترنت بین‌الملل ۵.۸ ترابیت بر ثانیه و به صورت میانگین 4 ترابیت بر ثانیه بوده است. از این رقم ۲.۵ ترابیت بر ثانیه به صورت میانگین مربوط به اینستاگرام و ۰.۵ ترابیت‌بر‌ثانیه به صورت میانگین متعلق به واتس‌اپ بوده است. در حال حاضر اما میانگین مصرف ترافیک بین‌الملل کشور به ۲.۵ ترابیت بر ثانیه رسیده است. در مقابل مقام‌های وزارت ارتباطات می‌گویند استقبال از پیام‌رسان‌های بومی و پلتفرم‌های داخلی رشد جدی پیدا کرده است. وزیر ارتباطات در جریان جام‌جهانی و در زمان پخش بازی ایران و آمریکا از ثبت رکورد مصرف ۶ ترابیت بر ثانیه  ترافیک داخلی خبر داد.

کاهش کاربران اینستاگرام
کاهش کاربران اینستاگرام

تعداد کاربران پیام رسان های داخلی

به گزارش ایسنا، عیسی زارع پور در حاشیه مراسم رونمایی از فاز اول اتصال مقابل پیام‌رسان‌ها به یکدیگر، درباره جدیدترین آمار از تعداد کاربران پیام‌رسان‌های ایرانی، اظهار کرد: اکنون آخرین آماری که داریم، تعداد کاربر فعال ماهانه پیام‌رسان‌ ایتا، ۲۲ میلیون نفر شده است؛

وی افزود: پیام‌رسان بله، حدود ۱۶ و نیم میلیون، سروش پلاس حدود ۱۰ و نیم و روبیکا حدود ۴۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. همچنین چیزی که هر روز چک می‌کنیم این است که روزانه چند ده هزار کاربر جدید به این پلتفرم‌ها اضافه می‌شود و امیدواریم این مسیر تا پیوستن همه مردم عزیز و استفاده از پیام رسان ها ادامه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا