هیستری جمعی (mass hysteria)!!!

🔻 سرویس انگلیسی BBC دیروز در گزارشی احتمال داد که مسمومیت ها در ایران در واقع یک هیستری جمعی یا همان اختلال تبدیلی ست!

🔸به نقل از  گزارش بی بی سی انگلیسی:

🔹”پروفسور سیمون وسلی، روانپزشک و اپیدمیولوژیست در کینگز کالج لندن، می گوید که چندین “داده اپیدمیولوژیک کلیدی” او را به این باور رسانده که عوارض دانش آموزان دختر در ایران در واقع زنجیره ای از مسمومیت ها نیستند، بلکه  یک مورد از “بیماری اجتماعی انبوه” یا هیستری جمعی هستند – که در آن علائمی در بین افراد گسترش می یابد بدون این که علت بیولوژیک داشته باشد”

🔴 گزارش BBC جهانی برخلاف ادعاهای BBC فارسی : «سمی شناسایی نشده و زنجیره‌ای از مسمومیت نیست»

وبسایت BBC جهانی در گزارشی به موضوع مسمومیت در مدارس ایرانی پرداخته و به یافته‌های برخی از متخصصان اشاره کرده است.

از جمله این‌که پروفسور «وسلی» روانپزشک و اپیدمیولوژیست کینگز کالج لندن گفته است که چندین عامل اپیدمیولوژیک کلیدی او را به این باور رسانده که این‌ها زنجیره‌ای از مسمومیت نیستند، بلکه در عوض یک مورد بیماری اجتماعی انبوه هستند که در آن علائم بین افراد گسترش می‌یابد.

«آلستر هی» استاد سم‌شناسی محیطی در دانشگاه لیدز هم نتایج آزمایش خون برخی از دانش‌آموزان دختر ایرانی را بررسی کرده، اما گفته است که هیچ سمی شناسایی نشده است و با توجه به آنچه دیده است، بعید می‌باشد که یک عامل عصبی یا یک سم ارگانوفسفره مانند آن‌هایی که در آفت‌کش‌ها استفاده می‌شود، مسئول باشند.

دکتر «کیانوش جهانپور» سخنگوی سابق وزارت بهداشت در توئیتر نوشت: قرار نیست برای بنده و شمای فارسی‌زبان بگویند. برخلاف آن‌ها که می‌گویند نبینید، عرض می‌کنم حتماً این شبکه‌ها را با چشمان باز ببینید.

پروفسور سایمون وزلی، استاد کینگز لندن معتقد است پوشش رسانه‌ای پدیده حاصل از هیستریای جمعی خودش دلیل ادامه وضعیت بیماری دانش آموزان و تکرار این پدیده در مدارس دیگر است. وزلی معتقد است گاه همان لحظه که پوشش رسانه‌ای متوقف میشود قربانیان شروع به بهبود می‌کنند.

حمله رسانه‌ای BBC فارسی، اینترنشنال، اصلاح طلبان ، هم‌میهن و شرکا از دلایل افزایش این مسمومیتها بود.

رشته توئیت این کادر درمان را از دست ندهید:


تندروهای اصلاح طلب، حامیِ جنایت علیه کودکان معصوم!

قم چند هفته درگیر مسمومیت ها بود. هیچ عاملی پیدا نشد اما چند رسانه و جریان مشکوک از جمله شرق ادعا کردند عامل را می شناسند، ابطحی به بوکوحرام و آذری جهرمی به تروریسم ربط داد. سند آنها چه بود؟ اگر این اظهارات غیرکارشناسی موجب ایجاد هیستری شده باشد مجازات این افراد چیست؟

اصلاح طلبان و تشویش اذعان عمومی با دروغ بافی درباره مسمومیت دانش آموزان!
اصلاح طلبان و تشویش اذعان عمومی با دروغ بافی درباره مسمومیت دانش آموزان!

خباثت یعنی استفاده از تیتر “حملات بیولوژیک” در صورتی که علت مسمومیت ها مشخص نشده است.

تیتر حمله بیولوژیک روزنامه اصلاح طلب هم میهن
تیتر حمله بیولوژیک روزنامه اصلاح طلب هم میهن

یک لحظه خودتان را جای پدر و مادرهایی بگذارید که بچه مدرسه میفرستند و حالا توییت اعتماد را میخوانند. ببینید چه حس وحشتی سرتاپایتان را میگیرد. زمانی که اثبات شود مسمومیت گازی در کار نیست و پدیده‌ای دیگر مثلا Mass Psychogenic Illness در کار بوده مدعی العموم باید به فکر نجات افکار عمومی از دست دیاثت و جنایت رسانه ای اصلاح طلبان باشد!

تشویش اذهان عمومی توسط روزنامه اصلاح طلب اعتماد
تشویش اذهان عمومی توسط روزنامه اصلاح طلب اعتماد

♨️ رسوایی شرق در دروغ‌پراکنی پیرامون عوامل مسمومیت دانش‌آموزان

روزنامه بدنام “شرق” که پای ثابت دروغ‌پردازی‌ها و شایعه‌پراکنی در کشور بوده و ظاهراً از مصونیت قضایی نیز برخوردار است، اخیراً به نقل از یکی از چهره‌های جریان اصلاحات، مسمومیت سریالی دانش‌آموزان دختر را به‌دروغ به جریان مذهبی نسبت داد این در حالی است که فرد مصاحبه‌شونده به‌صراحت اعلام کرد: “نمی‌دانم که شبکه شرق چرا این مطلب را از قول بنده زده”!

گفتنی است در موضوع مسمومیت دانش‌آموزان دختر، پس از انتشار مصاحبه روزنامه شرق بود که هجمه به جریان مذهبی شروع‌شده و توسط جریان ضدانقلاب و معاندین ضریب گرفت.

از وزیر کشور که مأمور رسیدگی به این پرونده شده، انتظار می‌رود، لیست رسانه‌هایی که موجب مسمومیت افکار عمومی شده‌اند را نیز منتشر کند.

https://vrgl.ir/NmKge

غرب ، پدر بیوتروریسم و جنایت های شیمیایی و بیولوژیکی!!!

غرب ، پدر بیوتروریسم و جنایت های شیمیایی و بیولوژیکی
غرب ، پدر بیوتروریسم و جنایت های شیمیایی و بیولوژیکی