حمید علیمی در شب پیروزی انقلاب اسلامی به کنایه توییت کرد:

بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر …

در سالروز پیروزی انقلاب که سردار سلیمانی می گوید حرم است و از آن حفاظت کنید، اگر دشمنان پیروز شوند الحاد حاکم خواهد شد، مداح اهل بیت ع که در مقابل قرآن سوزی اروپایی ها یک کلمه توئیت نزد به نظام و انقلاب زخم زبان می‌زند، آری بگذرد آقای علیمی!

هشتگت مرا یاد شعار جنگ صفین انداخت!

حمید علیمی مداح صورتی
حمید علیمی مداح صورتی
 #مداح_صورتی #سلبریتی_بیسواد #سلبریتی_مذهبی
#مداح_صورتی #سلبریتی_بیسواد #سلبریتی_مذهبی

لَا حُكْمَ إِلَّا لِلَّه‏ (هیچ حکمی جز حکم خداوند نیست) شعار خوارج در اعتراض به حَکَمیت در جنگ صفین بود. خوارج با این شعار در مرحله اول مخالفت خود را با داوری انسان‌ها اعلام کرده و حکمیت عمروعاص و ابوموسی اشعری را نپذیرفتند؛ اما پس از مدتی گفتند که حکومت تنها از آن خداست و هیچ‌کس حق حکومت ندارد.

امام علی(ع) در واکنش به شعار «لا حکم الا لله»، این شعار را سخن حقی دانست که از آن معنای باطلی اراده شده است. او وجود فرمانروا را چه نیکوکار و چه تبهکار برای اداره جامعه لازم شمرد.

این شعار برای خوارج بعد از جنگ نهروان نیز ادامه داشت و به‌عنوان یکی از اصول اعتقادی آنها شناخته شده و در قیام‌های بعدی آنها نیز به کار رفت.

برخی از پژوهشگران برداشت اشتباه و همچنین بَدَوی بودن خوارج و عدم درک درست از امامت و سیاست را در شکل‌گیری برداشت منحرفانه از شعار «لا حکم الا لله» تأثیرگذار دانسته‌اند.

#مداح_صورتی #سلبریتی_بیسواد #سلبریتی_مذهبی