وقتی بیمه معده هم به کار سلبریتی همه‌چیز‌خوار نمی آید/ قانون گریزی و فحاشی مستر تیستر در بیمارستان!

گوشی به دست راه می‌رود، از این رستوران به آن فست فودی تازه افتتاح شده در فلان منطقه پایتخت. بدون هیچ هزینه‌ای از این شهر به آن شهر دعوت می‌شود تا هر غذایی که دم دستش می‌رسد را ببلعد. از غذاهای یک رستوران تعریف کند، فیلم بگیرد، آن را سریعا در فضای مجازی به اشتراک بگذارد تا فالوورها هجوم بیاورند و بازار رستوران رونق بگیرد. در میان خوش گذرانی در رستوران‌ها گاهی هم از کیفیت غذا و برخورد پرسنل رستوران دیگری نقد می‌کند. کیلو کیلو فالوور جمع می‌کند تا وزن صفحه‌اش هم مانند وزن خودش بالا برود!

مستر تیستر
مستر تیستر

عجیب‌تر آنکه همین چند وقت پیش یک شرکت بیمه آستین بالا زد، معده همه چیز خوارش را بیمه کرده و حتی برای این اقدام عجیب و غریب جشن باشکوهی هم گرفته است تا مبادا روزی برای معده طلایی‌ مشکل ایجاد شود! هرچند بیمه‌اش هم نکنی، آن‌قدر‌ها پول به جیب زده که تصور می‌کند این همه چیز خواری آسیبی به سلامتش نمی‌زند غافل از اینکه پرخوری باعث خواهد شد تا عوارض سایر بیماری‌ها گریبانش را بگیرد، سر و کارش به بیمارستان بیفتد و اینجاست که تنها کادر درمان هستند که می‌توانند به درمانش کمک کنند نه بیمه معده!

*جنجال در بیمارستان

روز گذشته کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که وی دوربین به دست به مخاطبان صفحه‌اش اعلام می‌کند که دهانش کج شده و مشکوک به سکته است، و به همین دلیل به بیمارستان فقیهی شیراز مراجعه کرده و اعلام می‌کند که پرسنل بیمارستان به دلیل اضافه وزن «سی تی اسکن» برایش انجام نداده‌اند. وی در اعتراض به این موضوع و بدون توضیح همه ماجرا، به راحتی و بدون رعایت قوانین و رعایت حریم خصوصی بیماران و کادر درمان از آنها فیلم می‌گیرد و آن را در فضای مجازی منتشر می‌کند تا بتواند از آن طریق و با برپایی نمایش تازه‌ای برای خود فالوور جمع کند و با انتشار تصاویر و تهدید کادر درمان کار خود را پیش ببرد، هرچند که به گفته حاضرین در بیمارستان، قبل از رسیدن پلیس برای رسیدگی به شکایتش بیمارستان را ترک می‌کند.

*تکذیب دریافت پول

او در صفحه اینستاگرامش خطاب به وزیر بهداشت اعلام می‌کند که مسوولان بیمارستان قبل از بستری شدن از او درخواست پول کرده‌اند موضوعی که بلافاصله توسط دانشگاه علوم پزشکی استان فارس رد می‌شود و این دانشگاه در اطلاعیه‌ای اعلام می‌کند:  «بیمارستان های نمازی و شهید دکتر فقیهی شیراز از مجموعه بیمارستان‌های دولتی بوده و ادعای مربوط به دریافت وجه برای ارایه خدمات بستری در بخش اورژانس این بیمارستان ها صحت ندارد.» ماجرا به همینجا ختم نمی‌شود، پس از بارگذاری فیلم در صفحه‌اش عده‌ای هم با استدلال‌های عجیب از اقدام وی دفاع می‌کنند و او هم برای توجیه کارش آن‌ها را به اشتراک میگذارد. عجیب تر آنکه شخصی که مدعی است مشکوک به سکته بوده است پس از چند ساعت در فروشگاه‌های سطح شهر حاضر می‌شود و با انتشار پست در اینستاگرامش اقدام به تبلیغ کالاهای فروشگاه می‌کند

*واقعیت ماجرا چه بود؟

برای بهتر روشن شدن ماجرا با دکتر «مهرداد شریفی» معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت‌وگو کردیم. وی با بیان اینکه وی با مراجعه به بیمارستان نمازی استان فارس درخواست انجام سی تی اسکن داده است توضیح می‌دهد: «بر اساس دستورالعمل‌های کشوری وزارت بهداشت هر بیماری که به اورژانس بیمارستان مراجعه می‌کند در ابتدا باید در بخش تریاژ معیانه اولیه شود و سطح فشار خون و برخی علائم اولیه‌اش بررسی شود تا بر اساس نوع علائم بیماری به پزشک ارجاع  داده شود و در نهایت پزشک تصمیم می‌گیرد که بیمار به بستری و انجام سایر روش‌های درمانی نیاز دارد یا خیر.

وی پس از مراجعه به بیمارستان توسط تریاژ بیمارستان نمازی بررسی می‌شود و به وی اعلام می‌شود که با توجه به علائم موجود ممکن است شما دچار فلج اعصاب صورت شده باشید و نیاز به بررسی بیشتر است و پزشک باید شما را معاینه کند تا در صورت نیاز به سی تی اسکن، این خدمت درمانی به شما ارائه می‌شود. همچنین ممکن است شما به خدمات درمانی دیگری نیاز داشته باشید. کارکنان بیمارستان برای بیمار فرم تریاژ را پر می‌کنند و وی برای معاینه توسط پزشک ارجاع داده می‌شود. بیمار از ویزیت توسط پزشک ممانعت می‌کند و اعلام می‌کند که دوست ندارد در بیمارستان بستری شود! و اصرار می‌کند که حتما باید سی تی اسکن انجام شود.

پس از اصرار بیمار سوپروایزر بیمارستان به او اعلام می‌کند که با توجه به علائم موجود لازم است بیمار بستری موقت شود تا بررسی بیشتری صورت گیرد. قاعده درمان همین است و ممکن است بیمار نیازمند انجام نوار قلب، سونو گرافی یا ام آر آی باشد که متاسفانه بیمار شدیدا مقاومت می‌کند و برای انجام سی تی اسکن به بیمارستان دیگری مراجعه می‌کند.»

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی فارس، با اشاره به اینکه بر اساس پروتکل‌های درمانی بیمارستانی بیمار پس از ورود به بیمارستان باید تریاژ شود می‌گوید: «این بیمار هم اگر مراحل علمی درمان را طی می‌کرد امکان داشت ظرف مدت زمان کوتاهی خدمات درمان را دریافت کند و مرخص شود. پایش آمارهای شبانه روز گذشته در بیمارستان نمازی شیراز  نیز حاکی از آن است که  در آن تاریخ ۲۶۶ بیمار به تریاژ بیمارستان نمازی مراجعه کرده و در این بازه زمانی ۱۸۵ مورد سی تی اسکن برای بیماران بخش های مختلف بیمارستان انجام شده است. همچنین در بیمارستان شهید دکتر فقیهی نیز با خدمت رسانی به بالغ بر۱۵۰ مورد مراجعه طی همین تاریخ، یکصد مورد سی تی اسکن  برای مراجعان انجام شده است.

بیمارستان هیچ محدودیتی در انجام سی تی اسکن نداشته است، در بیمارستان‌ها چیزی به نام سی تی اسکن سنگین یا سبک وجود ندارد، بر اساس پروتکل علمی باید پزشک درخواست انجام سی تی اسکن بدهد که پزشک متخصص مقیم در بیمارستان چنین درخواستی نداشته است. موضوع وزن در بیمارستان مطرح نشده است بلکه همکاران ما تاکید داشتند که قبل از انجام سی تی اسکن باید وی توسط پزشک معاینه می‌شد و در صورت نیاز همکاران من موظف به انجام سی تی اسکن بودند. علائم بیمار نشان می‌دهد این بیمار مشکوک به سکته مغزی بوده و نیازمند بستری بوده است.

شریفی با بیان اینکه بیماران می‌توانند شکایات خود را به شماره ۱۸۱۹ اعلام کنند یا مشکلات خود را از طریق سوپروابزر بیمارستان پیگیری کنند ادامه می‌دهد: «سوپروایزر بیمارستان توضیحات لازم را به بیمار ارائه داده است و بیمار در صورت شکایت می‌توانست به جای انتشار فیلم در فضای مجازی موضوع را با شماره ۱۸۱۹ در میان می‌گذاشت و از طریق قانونی موضوع را پیگیری می‌کرد.

از منظر اخلاق پزشکی انتشار تصاویر بیمار ممنوع است همچنین انتشار تصاویر همکاران من از لحاظ اخلاقی کار درستی نبود بهتر بود ایشان به جای جنجال در بیمارستان موضوع را از طریق قانون پیگیری می‌کرد.»

قانون گریزی سلبریتی‌ها با سودای شهرت و ثروت

غوغاسالاری در فضای رسانه‌ای سبب شده هر روز در جامعه شاهد تولد سلبریتی جدیدی باشیم، یک روز در چهره، روزی در لباس و روزی در غذا! سلبریتی هایی که حاشیه امنی فراتر از قانون برای خود سراغ دارند!

با فراگیر شدن شبکه های اجتماعی، پدیده سلبریتی نیز خود را به جامعه تحمیل کرد.

سلبریتی ها، افرادی که به واسطه پیشه، توان یا عملکرد مورد توجه جامعه قرار می گیرند، این توجه و اقبال عمومی آنها را به چهره ای شناخته شده تبدیل کرده و از این موقعیت برای رسیدن به سود شخصی و منافع اقتصادی استفاده می کنند، سلبریتی ها در ایران عموما با عصیان اجتماعی و تقلید از مظاهر فکری و فرهنگی غرب جلوه می کنند.

آنها برای حفظ و افزایش شهرت تقریبا مرزی برای خود تعریف نمی کنند، از اظهارنظرهای سیاسی و تحریف واقعیت کشور در رسانه های غرب گرفته تا قانون گریزی و بر هم زدن نظم اجتماعی! تقریبا سالی نیست که یک بازیگر سلبریتی در جشنواره های غرب، در نقش اپوزیسیون ظاهر نشود و علیه کشور سخن نگوید.

مسئله ای که به حربه ای برای پذیرش در میان مخالفان نظام جمهوری اسلامی تبدیل شده و منافع اقتصادی این چهره ها را تأمین می کند که در جدیدترین مورد، جشنواره فیلم کن فرانسه به بلندگویی برای عقده گشایی و زیر سوال بردن فرهنگ و تمدن ایرانی تبدیل شد.

غوغاسالاری در فضای رسانه سبب شده هر روز در جامعه شاهد تولد سلبریتی جدیدی باشیم، یک روز در چهره، روزی در لباس و روزی در غذا!

در جدیدترین اتفاقی که یکی از سلبریتی ها رقم زدند، یکی از چهره های پر سروصدای مجازی برای انجام سی تی اسکن، به بیمارستانی در شیراز مراجعه کرده که به واسطه اضافه وزن زیاد و نبود امکانات خاص به مرکز دیگری راهنمایی می شود.

گویا این اتفاق طبق میل این سلبریتی نبوده و خلاف قوانین اقدام به فیلم برداری از کادر درمان بیمارستان و انتشار در فضای مجازی می کند، مسئله ای که واکنش دانشگاه علوم پزشکی شیراز را به دنبال داشت.

طبق اعلام این دانشگاه، در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد بیمار به دلیل علائم بالینی که در ویدئو نیز قابل مشاهده است، نیاز به بستری و ویزیت توسط پزشک برای دریافت خدمات درمانی داشته که متاسفانه از این امر خودداری کرده است.

بدیهی است مطابق راهنما‌های بالینی، انجام تمامی اعمال تشخیصی و درمانی به عهده پزشک و تیم درمان است که در خصوص بیمار مذکور نیز کادر درمان فرد را به طی این فرآیند دعوت کرده، اما همکاری لازم در این زمینه از سوی وی صورت نگرفته است.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پاسخ خود، تأکید می کند: با وجود تریاژ بیمار در بیمارستان نمازی و ارائه توضیحات کامل توسط سوپروایزر بیمارستان و تلاش برای ارائه خدمات درمانی لازم، بیمار از بستری و طی فرایند درمانی خودداری و مرکز درمانی را ترک کرده است.

متاسفانه آنچه اکنون در جامعه خودنمایی می کند حاشیه امنی است که سلبریتی ها حتی فراتر از قانون برای خود تعریف کرده اند و این گونه هرجا دلشان بخواهد می روند، هر کاری دلشان بخواهد می کنند، نظم جامعه را بهم می ریزند و اغتشاش فکری ایجاد می کنند.

در حالیکه با توجه به اینکه در منظر عمومی قرار دارند، مسئولیت اجتماعی سنگین تری برعهده آنهاست و باید پاسخگوی قانون گریزی و آشفتگی هایی باشند که مسبب آن هستند.

این افراد در وخیم ترین شرایط مالی و بودجه ای جامعه، بیشترین سهم را از کیک اقتصادی دارند، مرکز توجه رسانه های رسمی و غیر رسمی هستند و از لوکس ترین زندگی ها برخوردارند، با این وجود معترض ترین افراد جامعه اند و در هزینه تراشی برای کشور از یکدیگر سبقت می گیرند. مسئله ای که باید بالاخره یک جا متوقف شود و جز با برخورد قاطع قانون و مجری قانون امکان پذیر نیست.

یکی از شاخ های فضای مجازی که در زمینه تست غذا فعالیت می کند، نماد کامل یک سلبریتی جامعه است.

همان خود اصلح پندارانی که پیش از فراگیر شدن واکسن کرونا، درخواست در اولویت قرار گرفتن داشتند و حفظ و بقای خود را مهمتر از سایر مردم می دانستند…

مطالب مرتبط | Related Posts:

  1. واکنش سازمان سینمایی و ساترا به بیانیه «تفنگت را زمین بگذار» برخی سلبریتی های دوزاری! + عکس
  2. آیا حمید فرخ نژاد بجای فحاشی، 20 هزار دلار را به مردم اوکراین پس می دهد؟ + عکس
  3. فروش وطن به سبک سلبریتی ها!
  4. سلبریتی‌ها و عقده‌ گشایی سیاسی ، کسب فالوور و درآمد از حادثه متروپل آبادان + عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا