بعد از اعلام تروریستی بودن شبکه سعودی‌اینترنشنال توسط ایران و شکست پروژه اغتشاشات به نظر می‌رسد وضعیت این شبکه تروریستی در مرحله جدیدی قرار گرفته است؛ برخی اعضا به گروه‌ها و افراد وابسته به ایران پیام‌های همکاری می‌دهند؛ برخی از سوی دولت انگلیس ممنوع الخروج شده‌اند و برخی دیگر از احتمال اینکه سرویس‌های جاسوسی آنها را با دیگر دستگاه‌های اطلاعاتی مبادله یا معامله کنند، نگران هستند.

برای پاسخ به سؤالات متعدد درباره وضعیت این‌روزهای شبکه تروریستی سعودی‌اینترنشنال با یکی از کارکنان این شبکه، گفت‌وگویی انجام شده است؛ فایل این گفت‌وگو و نام فرد یاد شده محفوظ است.

این کارمند یا خبرنگار شبکه تروریستی سعودی‌اینترنشنال در بخشی از این گفت وگو، تصریح کرده است: وضعیت بحرانی درون این شبکه حاصل سیاست‌های غلط مدیران غیرحرفه‌ای و برخی از خبرنگاران وابسته به گروه‌های ضد انقلاب شاغل در این شبکه است؛ امروز در این شبکه، وقتی یکی از خبرنگاران یا مجریان چند ساعتی تاخیر می‌کنند، همه با نگاه تردید به او نگاه می‌کنند، تقریبا همه همدیگر را متهم به ارتباط با ایران می‌کنند چون اطلاعات مهمی از این شبکه در اختیار ایران قرار گرفته که موجب این حدس و گمان‌ها شده است.

این کارمند اینترنشنال که به‌صورت مخفیانه اطلاعاتی از درون این شبکه را نیز برای یکی از مرتبطینش در لندن بازگو کرده است، تأکید کرده است: رفتارهای غیرحرفه‌ای مدیران اینترنشنال مسبب اصلی وضعیت امروز است؛ مدیران شبکه در وقایع اخیر ایران با عبور از بسیاری از خط قرمزها و اصول خبرنگاری و رسانه‌ای باعث شدند تا ایران اتهام تروریستی به ما بزند و اینطور احساس ناامنی در لندن برای ما ایجاد شود.

وی افزود: ما بدون هیچ تحقیقی در مورد خبرهایی که ادعا می‌شود از ایران رسیده آنها را منتشر می‌کنیم و با دست‌کاری تصاویر و صداگذاری هم سعی داریم هر روز ایران را در شورش و آشوب نشان دهیم. بسیاری از این خبرها از طرف گروه‌های اپوزیسیون تهیه می‌شود و ما مجبوریم خبری که حتی خودمان باور نداریم را منتشر کنیم!

” برخی از افرادی را که به عنوان کارشناس در این شبکه دعوت می‌کنیم سواد حداقلی برای مصاحبه را هم ندارند؛ در اکثر مواقع و قبل از مصاحبه، سؤال و جواب‌ها را به آنها می‌دهیم که بتوانند صحبت کنند. من در شبکه‌های اجتماعی می‌بینم که اکانت‌های واقعی از درون ایران ما را به خاطر برخی از مهمانانمان مسخره می‌کنند”.

این عضو شبکه سعودی اینترنشنال اضافه کرد: مدیران اینترنشنال صرفاً پول زیادی در اختیار دارند و خرج می‌کنند و اصلاً برایشان اهمیتی ندارد که اصول کار حرفه‌ای چیست. برخی از همکاران ما در این شبکه از گروه‌های مختلف اپوزیسیون هستند. برخی از آنها با یکدیگر به شدت اختلاف دارند که گویا یک‌بار کار به زد و خورد هم رسیده است. من خودم این صحنه را ندیدم، اما گویا اخبارش به بیرون هم درز کرده بود.

وی با اشاره به فعالیت چندین ساله برخی شبکه‌های فارسی‌زبان ضدانقلاب در لندن اضافه کرد: من نمی‌خواهم از کسی اسم ببرم، اما مدیران شبکه‌های رقیب در لندن را می‌شناسم و میدانم حداقل در مدیا و برنامه‌سازی حرفه‌ای هستند.

مطالب مرتبط:

  1. ثبت رکورد ۳۸۰۰۰ دروغ در ۴۶ روز / ۶۵ درصد اخبار بی‌بی‌سی فارسی و ایران‌اینترنشنال دروغ از آب درآمد!
  2. اعتراف اسرائیلی‌ ها به استفاده از شبکه سعودی ایران‌اینترنشنال در جنگ رسانه‌ای با ایران!
  3. آیا ایران اینترنشنال یک رسانه مستقل است؟
  4. ماجرای «مهسا امینی» به طور کامل شفاف شد/ بازی ایران‌اینترنشنال، سلبریتی‌ها و اصلاح‌طلبان با خون ژینا!
  5. شام آخر کارمندان سعودی؟ / همکاران شبکه‌های تروریستی مثل اینترنشنال برای جام‌جهانی هم نباید به خلیج‌فارس بیایند