5 برابر شدن سرقت، نتیجه تورم نجومی دولت روحانی!

روزنامه شرق در مطلبی با عنوان «کورس تورم و سرقت» نوشت:«در پنج سال گذشته میزان سرقت در ایران بیشتر از چهار برابر شده است. بر اساس گزارش مرکز آمار ایران شمار سرقت‌ها در سال ۹۵ حدود ۳۴۳ هزار و ۴۲۵ فقره بوده که بنا به اعلام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در سال گذشته شمار سرقت‌ها به حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار فقره رسیده است. به نظر می‌رسد افزایش سرقت در ایران با رشد نرخ تورم رابطه معنادار دارد. به طوری که در بازه پنج‌ساله ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ نرخ تورم سالانه حدود ۴.۴ برابر شده است.»

دولت روحانی گرانی فقر تورم ریزش بورس اقتصاد اصلاح طلبان
دولت روحانی گرانی فقر تورم ریزش بورس اقتصاد اصلاح طلبان

در ادامه این مطلب آمده است:«دولت ایران می‌گوید به دنبال مهار تورم بالاست، اما تاکنون موفقیتی در این زمینه به دست نیاورده و مرکز آمار ایران به تازگی گزارشی هشداردهنده از نرخ تورم خرداد ماه امسال منتشر کرده است. بر اساس این گزارش نرخ تورم ماهانه رشد قابل توجهی به ثبت رسانده است.»

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت:«حالا به نظر می‌رسد وضعیت دشوار اقتصادی منجر به افزایش سرقت در ایران شده است. پیش از این در سال ۹۹ علیرضا لطفی، رئیس وقت پلیس آگاهی تهران بزرگ به ایلنا گفته بود ۵۰ درصد سرقت‌های ایران سرقت‌اولی هستند و به عبارتی سارقان برای اولین بار دست به سرقت زده‌اند. او تأکید کرده که شرایط اقتصادی روی رشد سرقت‌ها تأثیر گذاشته و این «حرفی بیهوده» است که گفته شود شرایط اقتصادی بر میزان جرم و جنایت بی‌تأثیر است.»

این روزنامه اصلاح طلب با بیان ارتباط میان تورم و سرقت، اذعان کرده است که در سالهای 95 تا 1400 همزمان با افزایش افسارگسیخته تورم، سرقت نیز افزایش یافته است.این مقطع دقیقا همان دوره ای است که اصلاح طلبان وعده رسیدن سیب و گلابی های برجام را می دادند.

اعتراف این روزنامه اصلاح طلب تنها یکی از مستنداتی است که اثبات می کند جریان اصلاح طلب بانی اصلی مشکلات موجود است. این طیف بانی اصلی کارنامه دولت روحانی و شریک اصلی میراث دولت روحانی است.

این روزنامه اصلاح طلب مدعی شده است که دولت رئیسی در مهار تورم موفقیتی کسب نکرده است. این ادعا در حالی است که در روزهای گذشته، خاندوزی، وزیر اقتصاد و سخنگوی اقتصادی دولت گفته بود: «شهریور ۱۴۰۰ تورم ۵۹ درصد بود اما امروز این عدد به ۴۶ درصد رسیده است.»

در روزهای گذشته همچنین، رئیسی در بیست و ششمین سفر استانی در خراسان شمالی گفته بود:« دولت سیزدهم از ابتدای فعالیت خود، هر ماه، علاوه‌بر پرداخت حقوق و دستمزد، بین ۱۰ تا ۱۳ هزار میلیارد تومان بابت هزینه‌هایی پرداخت می‌کند که در این دولت انجام نشده است.» منظور رئیس جمهور، پرداخت بدهی های دولت قبلی است.

مطالب مرتبط | Related posts:

نامه ۶۱ کارشناس اقتصادی حامی روحانی به رئیسی / اقتصاددانانی که دولت بی کفایت روحانی را به مردم قالب کردند!
عبور ۱۰ ماهه دولت رئیسی از میدان ‌مین دولت غربگرا
ضدانقلاب و اصلاح‌طلبان دست به دامان فوتبالیست‌ های بیسواد میلیاردر!
توزیع عادلانه یارانه‌ها گامی برای کاهش فاصله طبقاتی است/ ۲۹ هزار میلیارد تومان بدهی دولت قبل را در ۲۰ روز پرداخت کردیم/ قیمت سوخت تغییر نمی‌کند
«بانیان وضع موجود» و طرفداران «دولت بی‌کفایت روحانی» بجای محاکمه، طلبکار هستند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا